331900915_575533807822824_8187826841600796985_n

Pogoń Siedlce w piątkowym sparingu pokonała III-ligowe Orlęta Radzyń Podlaski 3:1.

Zespół Pogoni podzielony został na dwie grupy. Pierwsza zmierzyła się dzisiaj z Orlętami, zaś druga wystąpi jutro w meczu z Olimpią Zambrów.

Pierwsza połowa miała wyrównany przebieg, gra głównie toczyła się w środku boiska. W 31 minucie po bezpośrednim uderzeniu z rzutu rożnego Michała Kobiałki piłka znalazła się w siatce Pogoni. Pogoniści zagrozili bramce Kacpra Kołotyły po strzałach głową, lecz wynik do przerwy nie uległ zmianie. W drugiej części spotkania skutecznością błysnął Damian Nowak. Najpierw w 58 minucie wyrównał stan meczu po golu z rzutu karnego, podyktowanego za rękę jednego z rywali po strzale Damiana Szuprytowskiego. Jedenaście minut potem po asyście Cezarego Demianiuka Nowak dał prowadzenie Pogonistom. Wynik, najskuteczniejszy napastnik Pogoni ustalił chwilę potem po strzale z bliskiej odległości. W końcowych minutach obie strony mogły pokusić się o kolejne trafienia, ale zabrakło skuteczności.

W Orlętach zagrał były zawodnik Pogoni – Michał Kobiałka. Z kolei w biało-niebieskich wystąpił Cezary Demianiuk, w przeszłości piłkarz Orląt.

MKP Pogoń w sobotę 18 lutego o 12:00 w Siedlcach rozegra ostatni sparing przed startem eWinner II ligi. Zmierzy się z III-ligową Olimpią Zambrów.

Pogoń Siedlce – Orlęta Radzyń Podlaski 3:1 (0:1)

Bramki: Damian Nowak 58 (k), 69, 70 – Michał Kobiałka 31

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 10. Krystian Miś (75, 3. Szymon Mucha)- 20. Cezary Bujalski, 6. Jakub Pek, 99. Bartosz Wicenciak, 7. Damian Szuprytowski (70, 16. Jakub Sinior), 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (81, 15. Marcel Grochowski)

Orlęta: Kacper Kołotyło – Patryk Szymala, Dawid Błasik, Adrian Duchnowski, Pawieł Czeladko (84 Tafara Madembo), Szymon Kamiński, Michał Kobiałka, Piotr Zmorzyński, Igor Szczygieł, Karol Rycaj, Arkadiusz Maj

Żółte kartki: Cezary Bujalski 84 – Igor Szczygieł 45+1

Sędzia: Marcin Protasewicz (Siedlce)