ktsweszlo

Pogoń Siedlce w swoim pierwszym sparingu na naturalnej murawie uległa liderowi V ligi – KTS Weszło 2:3.

W swoim pierwszym sparingu na naturalnej nawierzchni Pogoń uległa V-ligowemu KTS Weszło.

Siedlczanie dobrze weszli w spotkanie i już w 10 minucie objęli prowadzenie. Marcinho doszedł do prostopadłego podania i umieścił futbolówkę w siatce Marcina Marcinkowskiego. Rywale odpowiedzieli trafieniem w 24 minucie. Piłkę na prawym skrzydle przejął Mikołaj Neuman i po przebiegnięciu kilkunastu metrów wyrównał stan meczu. W pierwszej odsłonie obie ekipy mogły pokusić się o kolejne bramki.

Drugą połową doskonale rozpoczęli podopieczni Marka Saganowskiego. Już w pierwszej akcji do siatki rywala trafił Mateusz Majewski. W 55 minucie faulu przed polem karnym dopuścił się Ernest Dzięcioł i rywale mieli groźny rzut wolny. Do piłki podszedł Jakub Kosecki, a ta odbijając się od muru znalazła drogę do bramki. Trzy minuty później zespół Piotra Kobiereckiego poszedł za ciosem. Piłka trafiła do Marcina Bochenka, który wyprowadził KTS Weszło na prowadzenie. W 70 minucie szkoleniowiec Pogoni dokonał sześciu zmian i od tej pory siedlczanie walczyli o doprowadzenie do remisu. Najlepszą szanse miał Damian Nowak, po którego strzale piłka odbiła się od poprzeczki.

W KTS Weszło zagrali byli zawodnicy Pogoni: Marcin Burkhardt, Daniel Ciechański i Bartłomiej Urbański.

Kolejny sparing MKP Pogoń rozegra w piątek 17 lutego o 13:00 w Siedlcach z III-ligowymi Orlętami Radzyń Podlaski.

Pogoń Siedlce – KTS Weszło Warszawa 2:3 (1:1)

Bramki: Marcinho 10, Mateusz Majewski 46 – Mikołaj Neuman 24, Jakub Kosecki 55, Marcin Bochenek 58

Pogoń: 97. Jakub Kowynia (46, 12. Dawid Smug) – 98. Maciej Kołoczek (70, 24. Przemysław Misiak), 3. Adam Lewkowski, 18. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz (70, 11. Krystian Miś) – 22. Marcinho (70, 20. Cezary Bujalski), 27. Ernest Dzięcioł (59, 14. Jakub Sinior), 8. Kamil Włodyka (70, 10. Bartosz Wicenciak), 32. Orest Tkaczuk (46, 7. Damian Szuprytowski), 17. Tomasz Mamis (70, 25. Cezary Demianiuk) – 21. Mateusz Majewski (70, 9. Damian Nowak)

KTS Weszło: Marcin Marcinkowski – Marcin Bochenek, Maciej Świdzikowski, Marcin Burkhardt, Bartosz Olszewski – Mikołaj Neuman (77 Kacper Rałowiec), Bartłomiej Urbański, Maciej Machalski, Jakub Świątek (73 Fabien Luvale), Jakub Kosecki (84 Przemysław Bella) – Daniel Ciechański (57 Patryk Jakubczyk)

Żółte kartki: Ernest Dzięcioł 55 – Bartosz Olszewski 18

Sędzia: Arkadiusz Wróbel (Siedlce)