fiedo

Pogoń Siedlce w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski pokonała Resovię 1:0 po bramce Nikodema Fiedosewicza.

Pogoń do meczu z Resovią przystąpiła bez pauzujących za kartki Kamila Włodyki i Michała Rutkowskiego.

Pierwsza odsłona była wyrównana. Obie drużyny skupiły się głównie na ataku pozycyjnym i mało było klarownych sytuacji. Resovia zagroziła głównie po dwóch strzałach z dystansu Bartłomieja Wasiluka, ale na posterunku był Jakub Kowynia.

Druga połowa była podobna do pierwszej. Dopiero w 79 minucie Pogoniści zmienili rezultat meczu. Cezary Demianiuk w wrzucił futbolówkę w pole karne, a tam głową pewnie uderzył Nikodem Fiedosewicz, dając biało-niebieskim upragnione prowadzenie. W końcówce goście próbowali doprowadzić do wyrównania, czego efektem było m.in. obicie poprzeczki bramki Pogoni. Na szczęście po końcowym gwizdku sędziego szał radości nastał w obozie siedlczan.

W Resovii zagrał były zawodnik Pogoni – Maciej Górski. Z kolei w barwach Pogoni występił Cezary Demianiuk, ex-piłkarz Resovii.

Kolejna runda Fortuna Pucharu Polski zaplanowana jest na początek piłkarskiej wiosny – 28 lutego-2 marca. Przed Pogonistami ostatni mecz ligowy w tym roku. W niedzielę 13 listopada o 16:00 w Warszawie zmierzą się z Polonią.