nowak

MKP Pogoń pokonał na własnym stadionie rezerwy Zagłębia Lubin 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Damian Nowak.

Z różnych względów w spotkaniu z Zagłębiem II Marek Saganowski nie mógł skorzystać m.in. z Cezarego Bujalskiego, Krystiana Misia i Kamila Włodyki.

Mecz obfitował w wiele sytuacji bramkowych. Już na początku meczu Marcinho obił słupek bramki gości. Za chwilę do siatki trafił Przemysław Misiak, ale sędzia odgwizdał spalonego. Atakiem odpowiedzieli goście, których powstrzymał wybiciem piłki z linii bramkowej Michał Rutkowski. W 17 minucie piłka znalazła się w siatce Zagłębia. Tomasz Lewandowski zgrał piłkę głową w pole karne, a Damian Nowak przewrotką umieścił ją w siatce. W końcówce połowy szansę na podwyższenie rezultatu miał Nowak, zaś dla gości wyrównanie mógł dać Cheikhou Dieng, który obił słupki bramki strzeżonej przez Macieja Kikolskiego.

W drugiej połowie także obie strony mogły zmienić rezultat meczu. Po stronie siedlczan przed szansą stanęli Lewandowski, Damian Szuprytowski i Cezary Demianiuk. W końcówce meczu przewagę uzyskali goście, ale ostatecznie nie udało im się wyrównać.

Kolejny mecz Pogoń rozegra w czwartek 10 listopada o 17:30 w Siedlcach z I-ligową Resovią w ramach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.