6

MKP Pogoń pokonał na wyjeździe Lecha II Poznań 2:1.

Pierwsza próba w spotkaniu należała do Lecha. Z dystansu uderzył Tomasz Cywka, ale pewnie bramce spisał się Maciej Kikolski. Pogoniści odpowiedzieli niecelnym lobem Damiana Nowaka. W 11 minucie Kikolski obronił strzał Patryka Walisia po rzucie rożnym. Kolejna szansa znów była dla Pogonistów, ale uderzenie Kamila Włodyki obronił Artur Rudko. W 25 minucie gospodarze trafili do siatki za sprawą Norberta Pacławskiego, który mocnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Czternaście minut później Pogoniści zdołali wyrównać stan meczu. Krystian Miś wyłożył piłkę Cezaremu Demianiukowi, a ten dał biało-niebieskim remis.

Druga połowa była lepsza w wykonaniu przyjezdnych. Swoje okazje na wyprowadzenie siedlczan na prowadzenie miał Nowak. W 81 minucie napastnik Pogoni strzelił obok słupka w sytuacji sam na sam z bramkarzem Lecha. W doliczonym czasie gry Nowak wykorzystał podanie Macieja Wichtowskiego i dał upragnionego gola Pogonistom. Próby Lecha w końcowych minutach niewiele przyniosły gospodarzom i to Pogoń wróciła do Siedlec z kompletem punktów.

Trenerem Lecha II jest były członek sztabu szkoleniowego MKP – Artur Węska.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 8 października o 15:00 w Krakowie z Hutnikiem.