3-1

Pogoń Siedlce pokonała na własnym stadionie Chojniczankę Chojnice 3:1 i tym samym awansowała do dalej fazy rozgrywek Fortuna Pucharu Polski.

W meczu z Chojniczanką debiut w barwach Pogoni zaliczył Marcel Grochowski.

Mimo przewagi optycznej zespołu gości w 29 minucie to Pogoniści objęli prowadzenie. Cezary Demianiuk wypuścił Damiana Nowaka, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Mateuszem Kuchtą. Radość biało-niebieskich nie trwała długo. Trzy minuty później po rzucie rożnym dobrze główkował Łukasz Wolsztyński i mimo prób defensora Pogoni piłka wpadła do siatki. Przed przerwą zespół Damiana Guzka ponownie wyszedł na prowadzenie. Kamil Włodyka dośrodkował z rzutu rożnego, a celną główką popisał się Maciej Wichtowski.

W drugiej odsłonie goście próbowali zmienić losy spotkania, ale dobrze w meczu prezentowała się defensywa Pogonistów. W 72 minucie to Pogoń po raz kolejny znalazła sposób na pokonanie Kuchty. Demianiuk podał do Włodyki, a ten mocnym strzałem podwyższył prowadzenie siedlczan. Do końca spotkania Pogoń dobrze się broniła i dowiozła zwycięstwo do ostatniego gwizdka sędziego.

Kolejna runda Fortuna Pucharu Polski zaplanowana jest na 19 października. Losowanie 1/16 finału odbędzie się 2 września.

Mecz w ramach eWinner II ligi MKP Pogoń rozegra już w najbliższą sobotę 3 września o 16:00 w Siedlcach ze Stomilem Olsztyn.

Fortuna Puchar Polski

I runda

Pogoń Siedlce – Chojniczanka Chojnice 3:1 (2:1)

Bramki: Damian Nowak 29, Maciej Wichtowski 41, Kamil Włodyka 72 – Łukasz Wolsztyński 32

Pogoń: 97. Jakub Kowynia – 24. Przemysław Misiak, 14. Michał Rutkowski, 19. Maciej Wichtowski, 98. Maciej Kołoczek – 27. Ernest Dzięcioł (88, 17. Jakub Sinior), 6. Mateusz Piotrowski (90+1, 10. Bartosz Wicenciak), 8. Kamil Włodyka (73, 22. Marcinho), 25. Cezary Demianiuk – 11. Robert Prochownik (73, 20. Cezary Bujalski), 9. Damian Nowak (90+1, 32. Marcel Grochowski)

Chojniczanka: 96. Mateusz Kuchta – 3. Marcin Grolik, 47. Damian Byrtek (46, 5. Mateusz Bartosiak), 24. Maciej Białczyk – 11. Kamil Mazek (82, 7. Adam Ryczkowski), 4. Paweł Czajkowski (64, 6. Szymon Drewniak), 77. Łukasz Wolsztyński (63, 23. Bartłomiej Kalinkowski), 27. Filip Karbowy, 28. Michał Mikołajczyk – 17. Tomasz Mikołajczak (64, 9. Patryk Tuszyński), 30. Szymon Skrzypczak

Żółte kartki: Maciej Wichtowski 37, Przemysław Misiak 62, Ernest Dzięcioł 77, Damian Nowak 90+1 – Damian Byrtek 24, Maciej Białczyk 44

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)