DSC_5761

W wyjazdowym spotkaniu MKP Pogoń przegrał z GKS Jastrzębie 1:3.

Pogoń przystąpiła do spotkania osłabiona brakiem Mateusza Piotrowskiego, który musiał pauzować za kartki.

Pierwsza połowa była lepsza w wykonaniu biało-niebieskich. Już w 3 minucie Damian Nowak trafił w słupek. Kolejne szanse dla Pogoni mieli Nowak i Cezary Demianiuk. W 21 minucie Kamil Włodyka dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, piłkę zgrał Przemysław Misiak, a Michał Rutkowski z bliskiej odległości dał prowadzenie Pogoni. Za chwilę mógł być remis, ale Pogonistów uratowała poprzeczka. W końcówce połowy dla Pogoni szansę miał Włodyka po uderzeniu z rzutu wolnego, a dla gospodarzy Nataniel Wybraniec. Dobrze w bramce spisał się jednak Maciej Kikolski.

W przerwie spotkania zespół z Jastrzębia-Zdroju dokonał czterech zmian w składzie. W 69 minucie przyniosło to skutek w postaci wyrównującego gola Daniela Stanclika po dośrodkowaniu rezerwowego Farida Aliego. Cztery minuty później to gospodarze byli na prowadzeniu po skutecznej dobitce Szymona Gołucha. Pogoniści mieli szanse na wyrównanie po strzale Ernesta Dzięcioła, lecz na posterunku był Grzegorz Drazik. Niestety, to Jastrzębie strzeliło trzecią bramkę po trafieniu Jewhenija Zacharczenko.

W Pogoni zagrał Michał Rutkowski, w przeszłości zawodnik GKS Jastrzębie.

Kolejne spotkanie MKP Pogoń rozegra w środę 31 sierpnia o 16:00 w Siedlcach w ramach Fortuna Pucharu Polski. Przeciwnikiem Pogoni będzie I-ligowa Chojniczanka Chojnice.

eWinner II liga

8 kolejka

GKS Jastrzębie – Pogoń Siedlce 3:1 (0:1)

Bramki: Daniel Stanclik 69, Szymon Gołuch 73, Jewhenij Zacharczenko 84 – Michał Rutkowski 21

GKS Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik – 27. Bartosz Boruń, 98. Kacper Kawula (46, 8. Kamil Jadach), 3. Mateusz Słodowy, 44. Jewhenij Zacharczenko, 19. Dawid Szkudlarek (46, 11. Dariusz Kamiński) – 18. Natan Wysiński (46, 2. Dominik Klimkiewicz), 22. Nataniel Wybraniec (46, 10. Farid Ali), 7. Przemysław Lech, 20. Szymon Gołuch – 21. Daniel Stanclik

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak (84, 29. Marcinho), 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz (74, 98. Maciej Kołoczek) – 20. Cezary Bujalski (62, 11. Robert Prochownik), 31. Ernest Dzięcioł (84, 16. Jakub Sinior), 8. Kamil Włodyka, 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak

Żółte kartki: Dawid Szkudlarek 18, Natan Wysiński 37, Bartosz Boruń 45+1, Dominik Klimkiewicz 46, Dawid Pędziałek 49 (na ławce), Kamil Jadach 64 – Nikodem Fiedosewicz 43, Ernest Dzięcioł 60, Cezary Demianiuk 70, Maciej Wichtowski 84

Sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce)