unnamed (2)

Pogoń II Siedlce w kolejnym meczu sparingowym zremisowała z ligowym rywalem – Naprzodem Skórzec 2:2.

Pięciu zawodników z kadry II-ligowca wzmocniło rezerwy w meczu z Naprzodem.

Rezerwy Pogoni dowodzone od niedawna przez Marcina Tomaszewskiego powinny objąć prowadzenie już w 9 minucie, ale Marcel Grochowski skiksował w dogodnej sytuacji. Pięć minut później Paweł Krawczyk powstrzymał Krystiana Gryglaka w sytuacji sam na sam. Później do głosu doszedł Naprzód. Ernest Zbieć nie dał się jednak zaskoczyć. Ani po strzale Igora Łęczyckiego z głowy, ani swojego kolegi z drużyny – Szymona Muchy, który był o włos od swojaka. W 43 minucie Jakub Sinior nie wykorzystał 100-procentowej sytuacji, ale po chwili gola zdobył aktywny Patryk Rojek. Goście ze Skórca mieli spore pretensje do sędziego, bowiem byli zdania, że bramkę poprzedziło zagranie ręką. Tak czy owak do przerwy było 1:0 dla siedlczan. Rozjuszony Naprzód potrzebował kwadransa z niewielkim okładem, aby przechylić szalę na swoją korzyść. W 53 minucie Damian Chłopek trafił z bliska po rzucie wolnym bitym przez Jana Mruza. Piłka odbiła się od słupka, a Konrad Łęczycki mógł zachować się lepiej. W 62 minucie gola na 2:1 zdobył Karol Chojecki. Bocznemu pomocnikowi Naprzodu pozostało tylko dołożyć nogę do płaskiego podania Michała Mruza. Naprzód mógł rozstrzygnąć losy meczu w 80 minucie, ale Marcel Kołodziejczuk nie zdołał umieścić głową piłki w siatce po centrze testowanego Karola Grochowskiego. W końcówce podopieczni Tomaszewskiego doprowadzili do wyrównania. Strata w środku pola, Sinior rozprowadził akcję do prawej strony, a tam Filip Grochala popisał się efektownym strzałem. W końcówce Aleksander Woźnica miał jeszcze na nodze piłkę meczową, ale nie zdołał pokonać Łęczyckiego.

W zespole Naprzodu wystąpili byli Pogoniści: Karol Chojecki, Karol Grochowski, Marcel Kołodziejczuk, Igor Łęczycki, Jan Mruz i Aleksander Woźnica, zaś w Pogoni II zagrał Paweł Szeląg – wychowanek klubu ze Skórca. Trenerem zespołu ze Skórca jest były piłkarz Pogoni Kamil Gołoś, natomiast szkoleniowcem Pogoni II Marcin Tomaszewski, prowadzący poprzednio zespół UKS.

Kolejny i zarazem ostatni sparing przed startem rozgrywek Pogoń II rozegra w niedzielę 7 sierpnia o 11:00 na stadionie ARMS z Lutnią Piszczac.

Pogoń II Siedlce – Naprzód Skórzec 2:2 (1:0)

Bramki: Patryk Rojek 43, Filip Grochala 88 – Damian Chłopek 53, Karol Chojecki 62

Pogoń II: Ernest Zbieć (46, 1. Konrad Łęczycki) – 28. Adrian Wrzosek (77, 99. Wiktor Koczkodaj), 3. Adam Lewkowski, 4. Paweł Łydkowski, 27. Szymon Mucha – 7. Tomasz Wiewiórka (77, 16. Filip Grochala), 87. Dominik Leszczuk (63, 8. Paweł Szeląg), 19. Patryk Rojek (54, 20. Kacper Mitrzak), 21. Jakub Sinior, 23. Krystian Gryglak – 24. Marcel Grochowski (77, 2. Wojciech Kisieliński)

Naprzód: Paweł Krawczyk – 20. Jakub Pawlik, 8. Igor Łęczycki, 18. Aleksander Woźnica, 19. Damian Chłopek – 11. Michał Mruz (75, 4. Kacper Końca), 17. Jarosław Kisiel (46, 7. Jan Mruz), 6. Patryk Sierociuk (60, 17. Jarosław Kisiel), 93. Marcel Kołodziejczuk (67, 6. Patryk Sierociuk, 77, 93. Marcel Kołodziejczuk), 14. Karol Chojecki (62, 16. Karol Grochowski) – 10. Mateusz Kafara (62, 22. Mychajło Buchaćkyj)

Żółte kartki: Szymon Mucha 52, Marcel Grochowski 55 – Paweł Krawczyk 43

Sędzia: Damian Śliwiński (Siedlce)