237173277_888458398543707_8061459495462109246_n

Rezerwy Pogoni w kolejnym meczu forBET IV ligi przegrały na wyjeździe z Milanem Milanówek 0:4.

Na mecz z Milanem trener Adrian Świderski miał do dyspozycji dwóch młodzieżowców z kadry II-ligowca. W składzie Pogoni II oprócz kapitana Adriana Czerskiego pozostała kadra składała się z młodzieżowców. Debiut w meczu ligowym zaliczył junior – Tomasz Wiewiórka.

Do spotkania biało-niebiescy podeszli bez kompleksów. W pierwszych minutach meczu Pogoniści mieli kilka sytuacji aby otworzyć wynik spotkania. Po rzucie rożnym Adrian Czerski uderzył nad poprzeczką. Następnie, znów po kornerze Marcel Grochowski strzelił obok słupka. Ponadto uderzali Dominik Leszczuk i Wiktor Koczkodaj, ale bez efektu. Milan zdobył prowadzenie w 18 minucie po trafieniu Doriana Zdanowicza i od tej pory gra się wyrównała. W doliczonym czasie gry pierwszej odsłony bardziej doświadczeni gospodarze zdołali podwyższyć na 2:0 po bramce Adama Banaszczyka.

Po zmianie stron, znów początek był dla gości. Szansę na kontaktowe trafienie miał Szymon Mucha po uderzeniu z 18 metrów. Niestety, zamiast trafienia dla Pogoni znów gola strzelili gospodarze za sprawą uderzenia Bartosza Suchory. Wynik w końcówce meczu ustalił Krzysztof Urbanek i Pogoń II po raz czwarty z rzędu musiała schodzić z boiska pokonana.

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni rozegrają w sobotę 30 kwietnia o 11:00 w Raszynie z miejscowym KS.

forBET IV liga

21 kolejka

Milan Milanówek – Pogoń II Siedlce 4:0 (2:0)

Bramki: Dorian Zdanowicz 18, Adam Banaszczyk 45+, Bartosz Suchora 71, Krzysztof Urbanek 88

Pogoń II: 1. Ernest Zbieć (82, 12. Konrad Łęczycki) – 4. Adam Lewkowski, 5. Adrian Wrzosek (87, 17. Karol Grochowski), 13. Adrian Czerski, 11. Szymon Mucha, 9. Marcel Grochowski (78, 16. Tomasz Wiewiórka), 31. Wiktor Koczkodaj (73, 10. Filip Brojek), 15. Dominik Leszczuk, 8. Kacper Stankiewicz (78, 7. Franciszek Gniadzik), 32. Dawid Nojszewski, 14. Sebastian Szczepaniak (60, 21. Maciej Kiełkucki)

Żółte kartki: Kamil Domański 54, Kamil Kudelski 67, Maciej Oleszczuk 83 – Adam Lewkowski 40, Adrian Świderski 53 (na ławce)

Czerwona kartka: Wiktor Koczkodaj 86 (Pogoń, na ławce, za obrazę sędziego)

Sędzia: Grzegorz Maciejewski (Radom)