chojna

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy MKP Pogoń a Chojniczanką Chojnice.

W składzie biało-niebieskich w tym meczu zabrakło m.in. Nikodema Fiedosewicza i Krystiana Misia, którzy doznali kontuzji w meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Debiut w pierwszym zespole Pogoni zaliczył Maksym Wadach.

Pierwsza połowa spotkania nie obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych. Najlepsze ze strony Pogoni miał powracający po pauzie za kartki Maciej Górski, lecz zabrakło siedleckiemu napastnikowi skuteczności. W 38 minucie czerwoną kartkę obejrzał trener Pogoni Damian Guzek, za odrzucenie piłki.

Po zmianie stron mecz się otworzył. W 52 minucie z dystansu uderzył Wiktor Preuss, ale Kamil Broda nie dał się zaskoczyć. Kolejną okazję dla siedlczan miał Robert Majewski, ale jego strzał głową po rzucie rożnym obronił bramkarz. Goście kilkakrotnie stwarzali zagrożenie pod bramką Maksyma Wadacha po kontraatakach, lecz brakowało skutecznego ostatniego podania, aby zakończyć akcję bramką. W końcówce meczu swoją szansę miał również Maciej Wichtowski, jednak strzał obrońcy był niecelny.

W Pogoni wystąpili byli piłkarze Chojniczanki: Maciej Górski, Miłosz Przybecki Wojciech Trochim, a na ławce jako trener bramkarzy funkcję sprawował Rafał Misztal, były golkiper klubu z Chojnic.

Kolejne spotkanie MKP Pogoń rozegra w Wielki Piątek 15 kwietnia o 19:00 w Kaliszu z KKS 925.