Siedlecka Pogoń pokonała na własnym stadionie Radunię Stężyca 4:1! Dwa gole strzelił Maciej Górski, a po jednym trafieniu dołożyli Robert Majewski i Cezary Demianiuk.

W kadrze Pogoni na mecz zabrakło m.in. Mateusza Piotrowskiego i Juliena Tadrowskiego, którzy odbywali pauzę za żółte kartki. Szansę od pierwszych minut w spotkaniu otrzymali m.in Miguel López i Bartosz Rymek.

Początek spotkania to wymiana ciosów z obu stron. W 26 minucie Pogoniści cieszyli się z prowadzenia. Cezary Demianiuk zagrał do Maciej Górskiego, a ten dał prowadzenie Pogoni. Jeszcze przed przerwą siedlczanie podwyższyli prowadzenie. Po stałym fragmencie gry piłka trafiła do Roberta Majewskiego, a ten sytuacji nie zmarnował.

Po przerwie siedlczanie dołożyli jeszcze dwa trafienie. W 55 minucie dublet skompletował Górski, a kilka minut później na 4:0 strzelił Demianiuk. Radunia starała się zniwelować przewagę siedlczan i dopięła swego w 76 minucie. Wtedy najlepiej w polu karnym zachował się Dawid Retlewski, zdobywając jak się później okazało honorową bramkę dla swojego klubu.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 6 listopada o 13:00 w Puławach z Wisłą.

eWinner II liga

15 kolejka

Pogoń Siedlce – Radunia Stężyca 4:1 (2:0)

Bramki: Maciej Górski 26, 55, Robert Majewski 41, Cezary Demianiuk 61 – Dawid Retlewski 76

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 24. Przemysław Misiak, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś – 7. Miłosz Przybecki (75, 77. Eryk Więdłocha), 9. Wojciech Trochim, 17. Bartosz Rymek (80, 15. Eduards Višņakovs), 18. Miguel López (80, 10. Marcin Kozłowski), 56. Cezary Demianiuk (75, 23. Franciszek Wróblewski) – 22. Maciej Górski (90, 21. Dominik Leszczuk)

Radunia: 1. Kacper Tułowiecki – 19. Sebastian Murawski (59, 9. Paweł Wojowski), 4. Przemysław Szur, 2. Dmytro Baszłaj – 13. Kuba Lizakowski, 8. Sebastian Deja (83, 21. Wojciech Fadecki), 27. Jakub Letniowski (59, 28. Janusz Surdykowski), 10. Radosław Stępień (46, 77. Wojciech Łuczak), 7. Damian Szuprytowski, 3. Bartosz Kuźniarski – 20. Michał Miller (46, 11. Dawid Retlewski)

Żółte kartki: Maciej Wichtowski 32, Maciej Górski 50 – Jakub Letniowski 4, Wojciech Łuczak 66

Sędzia: Mariusz Myszka (Stalowa Wola)