DSC_5174

MKP Pogoń w wyjazdowym spotkaniu eWinner II ligi przegrał ze Stalą Rzeszów 0:3.

Trener Damian Guzek w wyjściowym składzie siedlczan dokonał kilku korekt. Na placu gry od pierwszych minut pojawili się m.in. Michał Kobiałka, Wiktor Preuss i Franciszek Wróblewski.

Mecz był pod kontrolą rzeszowian, jednak mimo tego obie strony mogły otworzyć wynik spotkania. Ze strony gospodarzy okazję ku temu mieli: Andreja Prokić, Bartłomiej Poczobut, Krzysztof Danielewicz oraz Ramil Mustafajew. Siedlczanie z kolei stworzyli szanse na zdobycie gola za sprawą uderzeń: Michała Kobiałki, Wojciech Trochima, Miłosza Przybeckiego i Franciszka Wróblewskiego. Do przerwy gole nie padły.

Bartosz Klebaniuk skapitulował w 56 minucie. Prokić obsłużył Mustafajewa, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Kolejna bramka dla Stali padła w 74 minucie. Patryk Małecki uderzył na bramkę, piłkę odbił Klebaniuk, lecz z dobitką pospieszył Mustafajew i podwyższył prowadzenie. W końcówce Pogoń miała szansę na zdobycie kontaktowej bramki, ale Marcin Kozłowski chybił. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Krystian Wrona, na raty pokonując siedleckiego bramkarza.

W Stali wystąpił Krzysztof Danielewicz, były zawodnik MKP Pogoń.

Przed Pogonią pucharowe starcie z Motorem Lublin. Mecz odbędzie się w środę 23 października o 13:00 w Siedlcach.