DSC_2897

MKP Pogoń uległ w Suwałkach miejscowym Wigrom 0:5. Od 12 minuty siedlczanie grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Macieja Górskiego.

Do meczu z Wigrami Pogoniści przystąpili w identycznym składzie, co przed tygodniem w wygranym meczu z KKS 1925 Kalisz.

Początek spotkania nie najlepiej ułożył się dla podopiecznych Damiana Guzka. Już w 12 minucie Maciej Górski musiał opuścić boisko po czerwonej kartce, jaką ujrzał za brutalny faul. Od tej pory Wigry przejęły inicjatywę na boisku i wykorzystały ją w 29 minucie spotkania. Wtedy Mateusz Sowiński wykorzystał dośrodkowanie i dał prowadzenie swojej drużynie. Druga bramka dla Wigier padła również przed przerwą. Kacper Michalski wykorzystał dośrodkowanie kolegi podwyższając prowadzenie gospodarzy.

Tuż po zmianie stron siedlczanie mieli szansę złapać kontakt z rywalem, lecz rzutu karnego nie wykorzystał Maciej Wichtowski. Zemściło się to w kolejnych minutach, kiedy rywale zdobyli kolejne gole. W 55 minuty do siatki Rafała Misztala trafił Mikołaj Łabojko, a w końcówce meczu Pogonistów dobili Mikołaj RandakKōsei Iwao.

W Wigrach zagrał były zawodnik biało-niebieskich Tomasz Lewandowski, zaś w zespole z Siedlec były piłkarz zespołu z Suwałk: Maciej Wichtowski.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 16 października o 15:00 w Siedlcach z Sokołem Ostróda.

eWinner II liga

12 kolejka

Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce 5:0 (2:0)

Bramki: Mateusz Sowiński 29, Kacper Michalski 39, Mikołaj Łabojko 55, Mikołaj Randak 80, Kōsei Iwao 87

W 51 minucie Maciej Wichtowski (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Hieronim Zoch obronił).

Wigry: 30. Hieronim Zoch – 26. Kacper Michalski, 2. Tomasz Lewandowski, 5. Michał Ozga, 25. Elso Brito (46, 93. Łukasz Bogusławski) – 11. Patryk Mularczyk (60, 27. Robert Bartczak), 6. Mikołaj Łabojko (70, 23. Mikołaj Randak), 8. Bartłomiej Babiarz, 22. Mateusz Sowiński (60, 17. Kacper Zaborski), 90. Denis Gojko – 9. João Criciúma (59, 14. Kōsei Iwao)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 24. Przemysław Misiak (59, 11. Wiktor Preuss), 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś (78, 15. Eduards Višņakovs) – 7. Miłosz Przybecki (71, 9. Wojciech Trochim), 27. Julien Tadrowski, 6. Mateusz Piotrowski, 10. Marcin Kozłowski (46, 17. Bartosz Rymek), 23. Franciszek Wróblewski (78, 32. Dawid Nojszewski) – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Elso Brito 31, Bartłomiej Babiarz 69 – Wiktor Preuss 90+2

Czerwona kartka: Maciej Górski 12 (Pogoń, za brutalny faul)

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)