DSC_4603

Siedlecka Pogoń uległa w Suwałkach Wigrom 2:3. Po rozegranych już spotkaniach wiadomo, że siedlecka Pogoń zapewniła sobie utrzymanie w eWinner II lidze.

Do meczu z Wigrami siedlczanie przystąpili w zmienionym składzie. Na prawej obronie zameldował się Wiktor Preuss, na lewej Krystian Miś, zaś w ataku miejsce zajął Maciej Górski.

Źle rozpoczął się mecz dla biało-niebieskich. Cezary Sauczek dograł do Michała Żebrakowskiego, a ten trafił w słupek. Piłka niefortunnie odbiła się od Ivana Očenása i wpadła do bramki Bartosza Klebaniuka. Pogoniści zagrozili bramce gospodarzy po strzałach Krzysztofa Danielewicza i Macieja Górskiego. W 37 minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie po bramce… samobójczej drugiego ze stoperów MKP Pogoń – Juliena Tadrowskiego. Chwilę później siedlczanie złapali kontakt, po strzale Górskiego.

Do drugiej połowy Pogoniści przystąpili z trzema zmianami. Mimo ofensywnej gry siedlczan, to Wigry zdobyły kolejnego gola. Dośrodkowanie Pawła Gieracha wykorzystał Kamil Adamek, który głową pokonał Klebaniuka. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego nie powiedzieli jednak ostatniego słowa. W 79 minucie strzał Górskiego obronił Hieronim Zoch, lecz wobec dobitki Miłosza Przybeckiego był bezradny. W końcówce spotkania do remisu mógł doprowadzić Franciszek Wróblewski, lecz strzelił wprost w bramkarza gospodarzy.

Kolejne spotkanie siedlecka Pogoń rozegra w niedzielę 6 czerwca o 17:00 z Motorem Lublin w Siedlcach. Będzie to ostatnie domowe spotkanie Pogonistów.

eWinner II liga

36 kolejka

Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce 3:2 (2:1)

Bramki: Ivan Očenáš 4 (s), Julien Tadrowski 37 (s), Kamil Adamek 67 – Maciej Górski 39, Miłosz Przybecki 79

Wigry: 30. Hieronim Zoch – 77. Paweł Gierach, 34. Adrian Piekarski, 4. Martin Dobrotka, 23. Daniel Liszka – 18. Christian Suski (46, 26. Michał Orzechowski), 6. Grzegorz Aftyka (86, 27. Robert Bartczak), 94. Patryk Czułowski (80, 93. Łukasz Bogusławski), 28. Kamil Adamek, 10. Cezary Sauczek (86, 20. Filip Kozłowski) – 97. Michał Żebrakowski (70, 24. Jakub Kunicki)

Pogoń: 97. Bartosz Klebaniuk – 16. Wiktor Preuss (46, 98. Maciej Kołoczek), 27. Julien Tadrowski, 18. Ivan Očenáš (90+1, 15. Piotr Pierzchała), 2. Krystian Miś (63, 14. Bartłomiej Olszewski) – 19. Miłosz Przybecki, 55. Oskar Repka, 4. Oskar Sewerzyński (46, 17. Bartosz Rymek), 7. Krzysztof Danielewicz, 11. Ishmael Baidoo (46, 23. Franciszek Wróblewski) – 22. Maciej Górski

Żółte kartki: Adrian Karankiewicz 73 (na ławce), Kacper Wełniak 90+5 (na ławce), Daniel Liszka 90+6 – Wiktor Preuss 24

Sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk)