DSC_5347

Siedlecka Pogoń zremisowała bezbramkowo na własnym stadionie z KKS 1925 Kalisz. Był to ósmy mecz na wiosnę z rzędu bez wygranej w Siedlcach.

Do składu Pogoni wrócili po pauzie za kartki Krzysztof Danielewicz i Oskar Repka. Na ławce usiadł również m.in. Maciej Górski.

Tuż po rozpoczęciu meczu szansę na otwarcie wyniku miał po podaniu Rafała Adamka Ishmael Baidoo, ale uderzył niecelnie. Kilka minut później odpowiedzieli goście uderzeniem z rzutu wolnego Néstora Gordillo. Kolejna akcja gości również mogła zakończyć się bramką, ale skutecznie w bramce spisał się Bartosz Klebaniuk. Pogoniści również mieli szanse pod bramką rywala. Uderzali m.in Miłosz Przybecki i Ivan Očenáš. W 23 minucie na bramkę Pogoni uderzał Mateusz Majewski, ale wprost tam gdzie stał Klebaniuk. Ze strony Pogoni najlepszą okazję zmarnował Adamek, przegrywając pojedynek sam na sam z Michałem Molendą. W końcówce połowy szanse dla kaliszan miał Michał Borecki, zaś dla Pogoni Adamek. Do przerwy gole nie padły.

Już na początku drugiej połowy goście musieli pogodzić się ze stratą Boreckiego, który za faul na Adamku obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Mimo przewagi liczebnej i w posiadaniu piłki, klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Wspomnieć należy jedynie strzał głową Repki i aktywność w ofensywie Górskiego, który pojawił się na boisku w drugiej połowie.

Kolejne spotkanie MKP Pogoń rozegra w sobotę 29 maja o 16:00 w Suwałkach z Wigrami.