DSC_1809

Rezerwy siedleckiej Pogoni uległy na wyjeździe mistrzowi IV ligi, Pilicy Białobrzegi 1:2.

W meczu z Pilicą zespół rezerw wzmocniło siedmiu zawodników z kadry II-ligowej Pogoni.

Pierwsza odsłona spotkania należała do zespołu gospodarzy, który dłużej utrzymywał się przy piłce i częściej gościł pod bramką Alberta Posiadały. Mimo przewagi Pilica rzadko dochodziła do dogodnych okazji. W 22 minucie po błędzie w obronie piłkę otrzymał Konrad Paterek, który wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Druga połowa była bardziej wyrównana i w 74 minucie siedlczanie zdołali doprowadzić do wyrównania. W zamieszaniu w polu karnym Pilicy, do piłki doszedł Krystian Mikołajewski i umieścił piłkę w siatce. Chwilę później Pogoniści zdobyli kolejnego gola po strzale Przemysława Rodaka, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Niestety, w samej końcówce meczu to gospodarze zadali decydujący cios. Po rzucie rożnym skutecznym uderzeniem popisał się Marcin Bykowski, tym samym zapewniając swojej drużynie zwycięstwo.

Kolejne spotkanie rezerwy MKP Pogoń rozegrają w niedzielę 30 maja o 11:00 w Siedlcach z Oskarem Przysucha.