DSC_1068

W meczu 23 kolejki MKP Pogoń wygrał w Wejherowie z miejscowym Gryfem 3:2. Bramki dla Pogoni zdobyli: Norbert Wojtuszek i dwie Maciej Firlej.

Pogoń do meczu przystąpiła osłabiona m.in. brakiem kontuzjowanych Bartosza Brodzińskiego, Karola Jaksika i Jakuba Romanowicza. W wyjściowym składzie szansę otrzymali z kolei debiutant Ivan Očenáš czy młodzieżowiec Norbert Wojtuszek. W drugiej połowie na placu gry pojawił się kolejny debiutant – Bartłomiej Urbański.

Bardzo źle rozpoczęło się spotkanie dla Pogoni. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym niefortunnie interweniował Mikołaj Smyłek i piłka przekroczyła linię bramkową, co oznaczało gola dla gospodarzy autorstwa Oskara Sikorskiego. Siedlczanie odpowiedzieli sześć minut później. W sytuacji sam na sam po błędzie Marcina Burkhardta znalazł się Wojtuszek i pokonał w tej sytuacji Wiesława Ferrę, wyrównując stan meczu. W 19 minucie Wojtuszek otrzymał podanie w pole karne, próbował dograć do lepiej ustawionego kolegi, ale w ostatniej chwili zablokował jego dośrodkowanie jeden z piłkarzy Gryfa. Chwilę później Piotr Marciniec szukał miejsca na oddanie strzału, lecz także został zablokowany. W 26 minucie Adam Mójta zagrał do Macieja Firleja, a ten z kilkunastu metrów strzelił obok bramki. Dziesięć minut później siedlczanie objęli prowadzenie. Dośrodkował Dominik Sadzawicki a głową do siatki piłkę skierował Firlej. W 39 minucie po wrzutce Mójty ponownie główkował Firlej i piłka po raz kolejny ugrzęzła w siatce. Pogoń prowadziła już z Gryfem 3:1 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej połowie gra początkowo toczyła się pod kontrolą biało-niebieskich. W 60 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Burkhardt, ale piłkę z problemami opanował Smyłek. W 71 minucie Mójta uderzył z rzutu wolnego w światło bramki, lecz któryś z Pogonistów po drodze dotknął futbolówki i zdobyty gol nie został zaliczony z uwagi na pozycję spaloną. Pięć minut później Tomasz Wełna sfaulował w polu karnym jednego z rywali i gospodarze mieli rzut karny. Jedenastkę bezproblemowo wykorzystał Sikorski. W 79 minucie groźnie główkował Oskar Repka, ale zabrakło dokładności. W 83 minucie Wełna po raz drugi sprokurował rzut karny dla Gryfa, dodatkowo otrzymał drugą żółtą kartkę za zagranie ręką w polu karnym czym osłabił swój zespół na ostatnie minuty meczu. Do jedenastki podszedł Sikorski, ale tym razem intencje wyczuł Smyłek i obronił strzał z 11 metrów. W doliczonym czasie gry okazję na gola dla Pogoni zmarnował wprowadzony Artur Balicki.

W Gryfie zagrał były Pogonista – Marcin Burkhardt.

Kolejne spotkanie Pogonistów czeka już w najbliższą sobotę 6 czerwca, kiedy to zmierzą się we Wronkach z Lechem II Poznań. Początek spotkania zaplanowano na godz. 12:00.

23 kolejka

Gryf Wejherowo – Pogoń Siedlce 2:3 (1:3)

Bramki: Oskar Sikorski 3, 76 (k) – Norbert Wojtuszek 9, Maciej Firlej 36, 39

W 84 minucie Oskar Sikorski (Gryf) nie wykorzystał rzutu karnego (Mikołaj Smyłek obronił).

Gryf: 12. Wiesław Ferra – 5. Kamil Kankowski, 6. Oskar Sikorski, 18. Marcin Burkhardt, 13. Mariusz Sławek –  7. Mikołaj Gabor (46, 19. Nikodem Sroka), 10. Mateusz Goerke, 21. Jakub Pek (67, 14. Jakub Godlewski), 23. Szymon Nowicki, 8. Karol Baranowski (57, 17. Dawid Pilecki) – 9. Kewin Przygoda (74, 22. Jakub Kwidziński)

Pogoń: 33. Mikołaj Smyłek – 26. Dominik Sadzawicki, 18. Ivan Očenáš, 27. Tomasz Wełna, 14. Bartłomiej Olszewski – 15. Norbert Wojtuszek (90+2, 10. Bartosz Wiktoruk), 55. Oskar Repka, 7. Piotr Marciniec, 20. Marcin Kozłowski II (63, 88. Bartłomiej Urbański), 6. Adam Mójta (72, 9. Kamil Walków) – 19. Maciej Firlej (57, 34. Artur Balicki)

Żółte kartki: Kamil Kankowski 47, Oskar Sikorski 78, Mariusz Sławek 90 – Norbert Wojtuszek 74, Tomasz Wełna 76, 83, Bartosz Tarachulski 90+5 (na ławce), Przemysław Sałański 90+5 (na ławce)

Czerwona kartka: Tomasz Wełna 83 (Pogoń, za drugą żółtą)

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)