DSC_3681

Siedlecka Pogoń pokonała Garbarnię Kraków 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Tomasz Wełna.

Pogoń do meczu z Garbarnią przystąpiła z jedną zmianą w wyjściowym składzie: Bartosza Brodzińskiego zastąpił Tomasz Wełna. W drugiej odsłonie na boisku pojawił się Dominik Sadzawicki, dla którego był to debiut w oficjalnym meczu.

W meczu lepiej prezentowali się siedlczanie, którzy mieli więcej szans na zdobycie gola. Po niemrawych pierwszych minutach, z biegiem czasu mecz się rozkręcał. W 37 minucie dobrze główkował Oskar Repka, lecz na posterunku był Dorian Frątczak. Za chwilę swoje okazje mieli także Kamil Walków i Eryk Więdłocha. Ten drugi uderzał z ostrego kąta, co sprawiło wielkie problemy Frątczakowi.

W 54 minucie okazję zmarnował Piotr Marciniec uderzając nad bramką. Siedem minut później Jakub Kowalski uderzał z wolnego, dobijał jeden z przyjezdnych, lecz defensorzy wybili futbolówkę z praktycznie pustej bramki. W 67 minucie Damian Mosiejko huknął na bramkę Garbarni, ale Frątczak zbił piłkę za linię końcową. W 74 minucie padł upragniony gol dla Pogoni. W pole karne piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Adam Mójta, strzał Macieja Firleja obronił golkiper, ale z najbliższej odległości do siatki trafił Tomasz Wełna. W końcówce Pogoń umiejętnie się broniła i ostatecznie pokonała Garbarnię 1:0.

Kolejne spotkanie Pogoniści rozegrają za tydzień w niedzielę 15 marca o 13:00 z Gryfem w Wejherowie.