DSC_1964

W meczu inaugurującym rundę wiosenną MKP Pogoń przegrał w Pruszkowie ze Zniczem 1:2.

W wyjściowym składzie na mecz ze Zniczem znalazło się miejsce dla trzech debiutantów: Karola Jaksika, Mikołaja Smyłka i Eryka Więdłochy.

Na początku pierwszej odsłony lepiej prezentowali się Pogoniści. Aktywny w biało-niebieskich był Więdłocha, lecz nie zdołał znaleźć drogi do bramki rywali. Swoją szansę miał także Piotr Marciniec, a dla gospodarzy Arkadiusz Pyrka. W 31 minucie padła bramka dla siedleckiej Pogoni. Więdłocha wrzucił futbolówkę w pole karne, a Kamil Walków skierował piłkę głową do siatki. Radość Pogoni trwała kilka minut. Wyrównanie Zniczowi dał Marcin Bochenek, który także głową pokonał bramkarza rywali. W końcówce odsłony Bochenek mógł dać swojej drużynie prowadzenie, ale uderzył niecelnie.

W drugiej części lepiej prezentował się Znicz. Po kilku dobrych okazjach, słupku Dariusza Zjawińskiego w 67 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Bartosz Brodziński sfaulował Bochenka i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Karol Noiszewski. W końcówce meczu to Pogoniści mogli zdobyć wyrównującego gola. Dwie okazje na wyrównanie miał Bartłomiej Olszewski, lecz nie udało mu się pokonać Bartłomieja Gradeckiego.

W drużynie Znicza wystąpił były Pogonista – Dariusz Zjawiński. W sztabie szkoleniowym gospodarzy znajduje się ponadto Artur Węska, w przeszłości asystent trenera w Pogoni.

Kolejne ligowe spotkanie siedlczanie rozegrają na własnym stadionie, w sobotę 7 marca o 14:00 z Garbarnią Kraków.