_DSC4526

W meczu 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski Pogoń II Siedlce przegrała 0:2 z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

W podstawowej jedenastce rezerw znalazło się miejsce dla 10 młodzieżowców i Przemysława Rodaka. Grający asystent trenera w zamyśle miał być ostoją Pogoni II.

Faworyzowana Maza zaczęła tak jak wszyscy oczekiwali. W 10 minucie gola po strzale z rzutu wolnego zdobył Dawid Matak. Piłka przeszła po głowach muru, co dodatkowo utrudniło interwencję Albertowi Posiadale. Pogoń II mogła szybko wyrównać, jednak Dominik Barciak nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką przez Mateusza Pędowskiego. Intencje pomocnika biało-niebieskich wyczuł doświadczony Dominik Pusek. W 31 minucie Michał Bondara niecelnie główkował po wrzutce Łukasza Puciłowskiego. Chwilę później napastnik Mazy trafił w boczną siatkę po akcji Mataka. W końcówce pierwszej połowy nacierającego Sebastiana Bareja powstrzymał Pusek. Do przerwy było 1:0 dla mińszczan.

Po przerwie Pogoń prezentowała się lepiej, choć to nie oznacza, że stwarzała multum sytuacji podbramkowych. W 57 minucie na odważne uderzenie z 50 metrów zdecydował się Rodak, jednak Pusek połapał się w jego pomyśle. Kilka chwil później Michał Filipek przeprowadził przebojową indywidualną akcję, ale na finiszu zabrakło celnego uderzenia. Mazovia przetrwała trudny okres. Nowych sił drużynie dodali rezerwowi. Gola szukał Bondara, jednak brakowało mu precyzji lub natrafiał na dobrze dysponowanego Posiadałę. W ostatniej akcji meczu Pogoniści postawili wszystko na jedną kartę i zostali za to… ukarani. W drugiej minucie po regulaminowych 90 minutach Jewhen Romanow obsłużył Janusza Nojszewskiego, który ustalił wynik na 2:0. Tuż po golu sędzia Michał Skolimowski zagwizdał po raz ostatni.

W przeszłości w Pogoni występowali Mateusz JanusiewiczJarosław Krajewski i Wojciech Wocial. Z kolei trener siedlczan Damian Guzek grał w Mazovii.

Siedlczanom pozostała walka o punkty na froncie ligowym. W niedzielę 8 września o 13:00 Pogoń II zagra w Płocku z rezerwami Wisły.