DSC4345

Siedlecka Pogoń uległa na własnym stadionie rezerwom Lecha Poznań 0:2.

W kadrze na mecz z Lechem II znaleźli się m.in. Adam Mójta i Oskar Repka, którzy ostatnio zmagali się z urazami oraz pozyskany w piątek Artur Balicki. W wyjściowej jedenastce zameldował się Jakub Romanowicz, zastępując na skrzydle Kacpra Skibickiego.

W 6 minucie Pogoniści mogli objąć prowadzenie po tym, jak Piotr Marciniec wrzucił piłkę w pole karne a Romanowicz główkował obok słupka. Pięć minut potem po wrzutce z rzutu rożnego groźnie uderzał Tomasz Dejewski. W 14 minucie Lech był blisko strzelenia gola po zamieszaniu w polu karnym (piłka nawet odbiła się od słupka), ale ostatecznie piłka wyszła poza pole gry po strzale sprzed pola karnego jednego z zawodników gości. Chwilę potem z dystansu uderzył Bartosz WiktorukŁukasz Radliński odbił piłkę przed siebie, jednak dobitki nie wykorzystał Maciej Firlej i Pogoń miała jedynie rzut rożny. W 24 minucie Kamil Walków uderzył obok słupka. Na sześć minut przed końcem pierwszej połowy Aya Diouf przebiegł całe boisko by po dośrodkowaniu z prawej flanki uderzyć z głowy nad bramką. Za moment nieskutecznie uderzali jeszcze Piotr Marciniec i Marcin Kozłowski I. W samej końcówce połowy do głosu doszli goście za sprawą szans Jakuba Kamińskiego i Eryka Kryga.

Fatalnie dla Pogonistów rozpoczęła się druga część spotkania. Już w 48 minucie Lech objął prowadzenie, kiedy to sytuacji sam na sam nie zmarnował Kamiński. Trzy minuty później podwyższyć mógł Jakub Moder, ale z rzutu wolnego uderzył obok bramki. Dziesięć minut później Moder z wolnego trafił w boczną siatkę. W 62 minucie po rzucie rożnym piłka trafiła do Wiktoruka, który nie trafił sprzed pola karnego w światło bramki. Szesnaście minut potem Kacper Skibicki miał szansę po błędzie jednego z defensorów, ale z bliskiej odległości nie potrafił umieścić piłki w siatce. Zemściło się to w 81 minucie, kiedy po kontrze Kamiński po raz drugi w sytuacji sam na sam pokonał Piotra Smołucha. W końcówce szansę na premierową bramkę dla Pogoni miał Balicki, lecz strzelił głową nad bramką.

W spotkaniu Diouf został upomniany czwartą żółtą kartką w sezonie, co skutkuje pauzą w następnym ligowym meczu.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w sobotę 7 września o 18:00 w Bytowie z Bytovią.