_DSC2328

W pierwszym meczu nowego sezonu Pogoń Siedlce przegrała 2:3 ze Stalą Rzeszów.

Trener Kamil Socha w swoim oficjalnym debiucie postawił na mieszankę piłkarzy grających w Pogoni w poprzednim sezonie z nowymi nabytkami. Obok szkoleniowca pierwsze kartki w swojej biało-niebieskiej historii zapisali Bartosz Brodziński, Marcin Kozłowski II oraz Jakub Romanowicz.

Pogoń nie przegrała na Podkarpaciu od 2086 dni. Każda passa ma swój koniec, a ta dobiegła końca w inauguracyjnej kolejce w Rzeszowie.

Pierwsze dziesięć minut upłynęło pod znakiem przewagi gospodarzy. Okazje na premierowego gola dla Stali na boiskach II ligi mieli Grzegorz Goncerz, Mateusz Olejarka oraz Piotr Głowacki. W dwóch przypadkach brakowało precyzji, a w jednym instynktowną interwencją błysnął Piotr Smołuch. Później tempo spadło, a mecz wyrównał się. W 20 minucie do pozycji strzałowej doszedł Łukasz Mozler, jednak nie znalazł sposobu na siedleckiego golkipera. Chwilę później Smołuch szczęśliwie interweniował po strzale Wojciecha Reimana z rzutu wolnego. W 27 minucie Mozler minimalnie przestrzelił z głowy po wrzutce aktywnego Olejarki. Gospodarze wreszcie dopięli swego. W 36 minucie Mozler ostemplował słupek, dobijał Damian Sierant, a tuż przed linią bramkową nieszczęśliwie piłkę do własnej siatki wpakował Tomasz Margol. Pogoniści ruszyli odważniej po straconej bramce, ale nie zdołali przed przerwą doprowadzić do remisu.

Drugą połowę siedlczanie rozpoczęli z dwiema nowymi twarzami: rzeszowianinem Piotrem Marcińcem oraz debiutantem Kacprem Skibickim. W 55 minucie po dalekim wrzucie Adama Mójty z autu do strzału doszedł Brodziński, ale nie miał z czego uderzyć. Po godzinie gry mogło być po meczu, ale Dominik Chromiński z kilku metrów ostemplował poprzeczkę. Kilka chwil później obramowanie znowu było pomocne dla siedlczan. Po dośrodkowaniu z kornera w poprzeczkę główkował Damian Kostkowski. W 72 minucie Kacper Skibicki przestrzelił po dobrym podaniu Marcińca. Niewykorzystana okazja zemściła się błyskawicznie. Zza pola karnego przymierzył Mozler, nie dając szans Smołuchowi. W 78 minucie Pogoń wróciła do gry po debiutanckim trafieniu Brodzińskiego. Środkowy obrońca główkował po centrze Mójty. Pod bramką Stali zagotowało się po minimalnie niecelnym strzale Margola z głowy. W 85 minucie losy meczu rozstrzygnął duet rezerwowych Stali: Damian Michalik oraz Michał Nawrot. Ten pierwszy asystował, drugi strzelał. Po chwili Marciniec główkował tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Wiktora Kaczorowskiego. W czwartej minucie doliczonego czasu gry pięknego gola z rzutu wolnego zdobył Bartosz Wiktoruk. Niestety, tylko na pocieszenie. Pogoń przegrała 2:3.

W przeszłości barwy Stali reprezentował Tomasz Margol.

W sobotę 3 sierpnia Pogoń sprawdzi się na tle drugiego przedstawiciela Rzeszowa w II lidze – Resovii. Mecz zostanie rozegrany w Siedlcach. Początek o 17:00.

Stal Rzeszów – Pogoń Siedlce 3:2 (1:0)

Bramki: Tomasz Margol 36 sam, Łukasz Mozler 73, Michał Nawrot 85 – Bartosz Brodziński 78, Bartosz Wiktoruk 90+4

Stal Rz.: 39. Wiktor Kaczorowski – 22. Damian Sierant, 2. Damian Kostkowski, 21. Sławomir Szeliga, 37. Piotr Głowacki – 15. Mateusz Olejarka (83, 13. Jakub Kądziołka), 4. Wojciech Reiman, 23. Adrian Ligienza (81, 8. Michał Nawrot), 14. Łukasz Mozler, 11. Dominik Chromiński (64, 69. Damian Michalik) – 17. Grzegorz Goncerz (70, 7. Artur Pląskowski)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 8. Tomasz Margol, 31. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski – 11. Jakub Romanowicz (46, 22. Kacper Skibicki), 23. Damian Mosiejko, 10. Bartosz Wiktoruk, 20. Marcin Kozłowski II (46, 7. Piotr Marciniec), 6. Adam Mójta – 9. Kamil Walków (71, 70. Kacper Falon)

Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin)