_DSC2086

Pogoń Siedlce przegrała w meczu sparingowym z beniaminkiem izraelskiej ekstraklasy Hapoelem Kfar Saba 0:2.

W składzie siedlczan po raz pierwszy zaprezentowali się testowany skrzydłowy, 21-letni Paweł Mandrysz, grający ostatnio w Ruchu Chorzów oraz 21-letni pomocnik Kacper Falon z Widzewa Łódź.

Pierwsze minuty spotkania lepiej rozgrywali goście z Izraela. Już w 3 minucie obok bramki uderzył Ben Mizan. Z biegiem czasu siedlczanie lepiej radzili sobie na boisku, czego efektem były okazje bramkowe. W 17 minucie po dośrodkowaniu Adama Pazia Kamil Walków trafił po główce w słupek. Dziewięć minut potem Bartłomiej Olszewski dograł do Damiana Mosiejki, jednak strzał tego drugiego był niecelny. W 37 minucie Pazio uderzył wprost w Itamara Israeli, zaś dobitka Walkowa została zablokowana przez defensora Hapoelu. Chwilę potem szansę na gola miał jeszcze Kacper Skibicki, ale uderzył zbyt lekko. W końcówce pierwszej odsłony Hapoel objął prowadzenie. Boubacar Traorè zagrał do Dana Azarii, a ten precyzyjnie umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa nie obfitowała już w tak wiele sytuacji, które mogłyby zakończyć się bramką. W 54 minucie zagranie ręką w polu karnym Tomasza Margola sędzia Mateusz Jenda uznał jako przewinienie i podyktował jedenastkę. Gola z rzutu karnego zdobył Traorè. W końcówce meczu szansę dla przyjezdnych miał jeszcze testowany Polak Krystian Miś, lecz trafił w słupek. Dla siedlczan honorowego gola mógł zdobyć Aya Diouf, lecz nie trafił w światło bramki.

Spotkanie z Hapoelem prawdopodobnie nie zakończyło sparingowych zmagań Pogonistów. Być może siedlczanie rozegrają jeszcze jeden sparing w sobotę 20 lipca.

Pogoń Siedlce – Hapoel Kfar Saba 0:2 (0:1)

Bramki: Dan Azaria 44, Boubacar Traorè 54 (k)

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 95. Piotr Smołuch) – 7. Adam Pazio (46, 8. Tomasz Margol), 3. Aya Diouf, 5. Bartosz Brodziński, 14. Bartłomiej Olszewski (46, 17. Marcin Kozłowski I) – 22. Kacper Skibicki (46, 27. Marcin Kozłowski II), 23. Damian Mosiejko (46, 18. Rafał Babul), 34. Bartosz Wiktoruk (46, 99. Dominik Barciak; 76, 13. Sebastian Barej), 10. Piotr Marciniec (46, 11. Kacper Falon), 21. Paweł Mandrysz (46, 20. Adam Mójta) – 9. Kamil Walków (46, 24. Maciej Firlej)

Hapoel: 22. Itamar Israeli (46, 13. Igal Becker) – 7. Tom Shelach (62, 17. Noam Gamon), 5. Jenia Berkman (62, 4. Tal Makhlouf), 27. Sodiq Atanda (62, 32. Lev Cohen), 19. Niran Rostein (46, 75. Krystian Miś) – 3. Boubacar Traorè (62, 9. Yahav Afriat), 10. Kevin Rainstein (62, 14. Triko Gateon), 30. Dan Azaria (46, 8. Danny Rozenblit), 9. Ariel Hadar (72, 6. Ben Lavi), 18. Omer Fadida (46, 26. Mahmoud Yousef) – 12. Ben Mizan (40, 16. Roi Ronen)

Żółte kartki: Rafał Babul, Bartosz Brodziński 84 – Boubacar Traorè, Omer Fadida 31, Jenia Berkman 41

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)