DSC_5470

Pogoniści zremisowali 2:2 z ROW 1964 Rybnik.

Trener Marcin Prasoł dokonał dwóch zmian względem zremisowanego meczu w Wejherowie. Ze składu wypadli Adam Mesjasz i Sebastian Pociecha. Do jedenastki wrócili: rekonwalescent Andrzej Rybski oraz Bartosz Wiktoruk, który odcierpiał kartkową pauzę.

Początek spotkania był niemrawy. Impas przełamali siedlczanie, którzy w 9 minucie zamienili na bramkę wrzut z autu. Gola plasowanym strzałem zdobył Damian Mosiejko, wykorzystując zgranie Mateusza Bochnaka. W 14 minucie Pogoń była bliska podwyższenia prowadzenia. Adam Mójta zacentrował do Adriana Paluchowskiego, jednak piłka po jego strzale została wybita z linii bramkowej przez obrońcę ROW. Po pół godzinie przeciętnej gry rybniczanie podkręcili tempo. W 33 minucie Piotr Smołuch z trudem obronił centrostrzał Roberta Tkocza. Chwilę później umiejętności siedleckiego golkipera sprawdził Michał Rostkowski, który uderzał z ostrego kąta. W 42 minucie po wrzutce z rzutu rożnego Dominik Zawadzki zapaśniczym chwytem powstrzymywał Macieja Wichtowskiego. Sytuacja działa się na oczach sędziego, więc musiał on wskazać na wapno. Gola do szatni strzałem z jedenastu metrów zdobył Mójta.

ROW zaczął drugą połowę z jedną zmianą, zaś Pogoń z okazją strzelecką. Rybski niecelnie główkował po wrzutce Adama Pazia. W 52 minucie ROW skonstruował dość przypadkową akcję. W jej finale wysoko nad poprzeczką strzelił Mateusz Bukowiec. W odpowiedzi do sytuacji strzeleckiej doszedł Wiktoruk, lecz przestrzelił. W 66 minucie ROW zdobył bramkę kontaktową. Bartosz Giełażyn dołożył głowę po dośrodkowaniu Przemysława Szkatuły. W 70 minucie Paluchowski znakomicie zgrał do Kamila Walkowa, który pognał przez pół boiska na bramkę strzeżoną przez Kacpra Rosę. Rezerwowy napastnik przestrzelił w 100-procentowej sytuacji. Na kwadrans przed końcem meczu rybniczanie doprowadzili do wyrównania. Po centrze z kornera najwięcej zimnej krwi w szesnastce gospodarzy zachował Przemysław Brychlik. W końcówce żadna ze stron nie stworzyła sobie klarownej okazji do zmiany rezultatu. Pogoń zremisowała 2:2 z ROW.

W środę 27 marca o 15:00 Pogoń zagra na wyjeździe z Resovią.

II liga

25 kolejka

Pogoń Siedlce – ROW 1964 Rybnik 2:2 (2:0)

Bramki: Damian Mosiejko 9, Adam Mójta 44 k – Bartosz Giełażyn 66, Przemysław Brychlik 75

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 8. Tomasz Margol, 14. Bartłomiej Olszewski – 17. Mateusz Bochnak, 23. Damian Mosiejko, 16. Bartosz Wiktoruk (71, 27. Kacper Szymankiewicz), 18. Andrzej Rybski (67, 9. Kamil Walków), 6. Adam Mójta (78, 7. Tomasz Zając) – 87. Adrian Paluchowski

ROW: 1. Kacper Rosa – 2. Jan Janik, 7. Marek Krotofil, 31. Michał Bojdys, 27. Przemysław Szkatuła – 23. Robert Tkocz, 11. Dominik Zawadzki (46, 35. Bartłomiej Polok), 6. Bartłomiej Wasiluk, 20. Mateusz Bukowiec (59, 19. Bartosz Giełażyn), 97. Michał Rostkowski (90, 18. Krzysztof Koch) – 89. Przemysław Brychlik (80, 15. Szymon Jary)

Żółte kartki: Damian Mosiejko 34, Kamil Walków 81 – Dominik Zawadzki 42, Kacper Rosa 43, Bartłomiej Polok 55

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)