25

Rywalem Pogoni w 1/16 finału Pucharu Polski będzie I-ligowy Chrobry Głogów.

Siedlczanie zaczęli rywalizację w pucharze tysiąca drużyn od meczu z innym I-ligowcem – ze Stalą Mielec. Pogoń wygrała 2:1 z wyżej notowanym rywalem i ma nadzieję na przedłużenie dobrze rozpoczętej przygody. Głogowianie nie będą jechać przez całą Polskę, żeby odpaść z rozgrywek. W 1/32 finału podopieczni Grzegorza Nicińskiego rozgromili 8:0 Polonię Głubczyce.

Pogoń miała okazję bliżej poznać się z Chrobrym w czasie wspólnych występów na zapleczu ekstraklasy. Obie drużyny mierzyły się ze sobą 8-krotnie. Biało-niebiescy wygrali dwa spotkania, dwukrotnie odnotowano remisy, cztery razy górą był Chrobry. W bramkach 10-6 dla głogowian.

Po 16 kolejkach I ligi Chrobry zajmuje dziewiąte miejsce. Głogowianie wygrali sześć spotkań, z czego trzy w niezwykle udanym wrześniu. Ostatnio drużyna Nicińskiego wyhamowała. W październiku Chrobry wygrał tylko raz, dwukrotnie zremisował 0:0, a także przegrał 1:2 z beniaminkiem, Wartą Poznań. Mocną stroną najbliższego rywala siedlczan jest gra w defensywie, skazą – ofensywa.

Arbitrem spotkania będzie Grzegorz Kawałko. Sędzia z Białegostoku znany z II-ligowych boisk prowadził inauguracyjny mecz Pogoni (0:0 z GKS Bełchatów) w sezonie 2018-19. 

Początek wtorkowego meczu o 18:30.