DSC_3730

Pogoniści utrzymali zwycięski kurs. Siarka przegrała 1:2 z Pogonią.

Trener Marcin Prasoł nie mógł postawić na zwycięską jedenastkę z meczu z Górnikiem. Za cztery żółte kartki ze składu wypadł Sebastian Krawczyk. Jego miejsce w jedenastce zajął Mateusz Bochnak.

Przed pierwszym gwizdkiem pamiątkową koszulkę z numerem 100 odebrał Rafał Misztal. Jubileuszowy występ kapitana Pogoni przypadł właśnie na mecz z Siarką.

Pogoniści nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku. W 5 minucie sposób na pokonanie Krystiana Krupy znalazł Adrian Paluchowski. Snajper Pogoni odnalazł się w zamieszaniu podbramkowym. Spory udział przy bramce miał Bochnak. Po tym trafieniu Pogoniści wykonali kołyskę na cześć nowo narodzonego Adama Rybskiego. Pięć minut później aktywny Adam Mójta groźnie uderzył z rzutu wolnego. Krupa przeniósł piłkę nad poprzeczką. Siedlczanie seryjnie bili kornery. Aż do skutku. W 13 minucie wrzutkę Mójty strzałem z głowy sfinalizował Andrzej Rybski. Siarka odzyskała rezon, ale nie była przesadnie groźna. Z nielicznymi strzałami i centrami radził sobie pewnie broniący Misztal. Pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym prowadzeniem gospodarzy.

W 51 minucie mecz powinien zamknąć Paluchowski, ale nie wykorzystał dobrej piłki do Mójty. Chwilę później piłka wylądowała w bramce Krupy po główce Rybskiego, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Mecz na nowo otworzył się w 60 minucie. Dośrodkowanie Kamila Raduljego z rzutu wolnego strzałem z głowy na bramkę zamienił rezerwowy Krzysztof Ropski. W kolejnych minutach Siarkowcy przejęli inicjatywę, ale nie zdołali zaskoczyć dobrze dysponowanego Misztala. W 84 minucie Piotr Marciniec ostemplował poprzeczkę bramki gości. To był sygnał do walki wet za wet. W emocjonującej końcówce Pogoń zmarnowała dwie 100-procentowe kontry (złe podanie Paluchowskiego i Dominik Barciak sam na sam), ale i Radulj miał piłkę meczową na remis w doliczonym czasie gry. Siedlczanie wygrali 2:1 i zdobyli trzy punkty, a to było najważniejsze!

W sobotę 20 października Pogoń zagra w derbach Mazowsza z Radomiakiem Radom. Początek wyjazdowego meczu o 15:00.