83

Najbliższym rywalem Pogoni będzie Siarka Tarnobrzeg, z którą siedleccy kibice wiążą pozytywne wspomnienia.

Siarka była głównym rywalem Pogoni w walce o awans na zaplecze ekstraklasy w sezonie 2013-14. Terminarz tak się ułożył, że o awansie decydował bezpośredni mecz. Na mecz o wszystko w Siedlcach stawiło się trzy tysiące kibiców. Siarkowcy prowadzili po szybkim trafieniu Marcina Figla, ale druga połowa należała do Pogoni. Hubert Tomalski doprowadził do wyrównania, a w końcówce drużynę z Podkarpacia dobili Krystian Wójcik z rzutu karnego oraz Cezary Demianiuk

To był najbardziej pamiętny z dziesięciu spotkań w historii obu drużyn. Pogoń wygrała 5 razy, 4-krotnie lepsza była Siarka, raz padł remis. W bramkach panuje remis: 16-16.

Od tego czasu w obu klubach wiele się zmieniło. Pogoniści po czterech latach gry na zapleczu ekstraklasy wrócili do II ligi. Siarka od centralizacji kończyła kolejne sezony na miejscach: 12, 6, 6 i 7. O klubie z Tarnobrzega było głośno dzięki skutecznemu stawianiu na młodzież. Siarkowcy dominowali w ostatnich sezonach w klasyfikacji Pro Junior System.

Do dyspozycji Prasoła powrócili wykartkowani Mateusz Bochnak i Tomasz Margol. W treningach brali także udział kontuzjowani ostatnio Piotr Marciniec, Sebastian Pociecha oraz Patryk Szczepański. Jedynym ubytkiem będzie brak Sebastiana Krawczyka (4 żółte kartki).

Arbitrem spotkania będzie Damian Sylwestrzak. Rozjemca z okręgu wrocławskiego jeszcze nie sędziował meczu z udziałem Pogoni.

Początek meczu o 15:00. Transmisja live w systemie pay-per-view dostępna TUTAJ.

 

Pauza:

Sebastian Krawczyk (4 żółte kartki)

 

Zagrożeni pauzą:

Sebastian Pociecha, Szymon Przystalski, Bartosz Wiktoruk (po 3 żółte kartki)