DSC_3005

Debiut Marcina Prasoła na ławce Pogoni okazał się owocny. Biało-niebiescy wygrali 4:0 z Górnikiem Łęczna.

Nowy trener dokonał kilku zmian w składzie. Przebudowie uległ środek pola. Kontuzjowanego Piotra Marcińca zastąpił Bartosz Wiktoruk, zaś wykartkowanego Tomasza Margola – rekonwalescent Damian Mosiejko. W ostatniej chwili z jedenastki wypadł Patryk Szczepański, który doznał kontuzji na rozgrzewce. Do składu wskoczyli Dariusz Brągiel oraz Andrzej Rybski

W 7 minucie po wrzutce Adama Mójty z rzutu rożnego przypadkowy strzał z kilku metrów  oddał Maciej Wichtowski. Piłka minęła jednak bramkę gości. Chwilę później Jakub Zagórski w ostatniej chwili zablokował Sebastiana Krawczyka. W 10 minucie minimalnie niecelne uderzenie oddał Mosiejko. Górnik odpowiedział strzałem Krystiana Wójcika z rzutu wolnego z 25 metrów, po którym znakomitą interwencją zaliczył Rafał Misztal. W 23 minucie centrostrzał Mójty minął bramkę strzeżoną przez Patryka Rojka. Młody golkiper Górnika miał dużo pracy w końcówce pierwszej połowy. Siedlczanie dominowali, ale brakowało najważniejszego. Dwukrotnie po wrzutkach Mójty spod chorągiewki szczęścia brakowało Rybskiemu. Rojek zachował czyste konto do przerwy, choć uderzenia Brągla i Wiktoruka były wysokiej próby.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. W 51 minucie Sebastian Krawczyk trafił w rękę Zagórskiego, ale sędzia nie odgwizdał do karnego. Do piłki dopadł Rybski i pokonał Rojka. W 62 minucie strzelec gola zamienił się w asystenta przy golu Adriana Paluchowskiego z głowy. Ten sam piłkarz błysnął w 75 minucie, kiedy w sytuacji sam na sam objechał Rojka i został przez niego sfaulowany (znakomite otwierające podanie Krawczyka). Paluch skutecznie wymierzył sprawiedliwość, choć golkiper Górnika miał piłkę na rękach. W ostatniej akcji meczu niepewność Rojka wykorzystał rezerwowy Kamil Walków. 4:0 w Siedlcach w debiucie Marcina Prasoła!

W sobotę 13 października o 15:00 Pogoń podejmie Siarkę Tarnobrzeg.