42580214_987444271440460_1728637316307615744_n

W meczu 1/32 rundy Pucharu Polski Pogoń Siedlce wygrała 2:1 ze Stalą Mielec.

W kadrze na pucharowy mecz zabrakło kilku podstawowych zawodników. Szansę otrzymali więc w dużej mierze piłkarze, którzy nie narzekają na nadmiar rozegranych minut w rozgrywkach ligowych. Debiutu w podstawowym składzie doczekał się Patryk Szczepański.

Początek meczu nie obfitował w ciekawe sytuacje. W 11 minucie Sebastian Bergier stanął oko w oko z Piotrem Smołuchem, ale górą był siedlecki golkiper. Stal przejęła inicjatywę, jednak defensywa Pogoni spisywała się be zarzutu. W 25 minucie po dobrym podaniu Grzegorza Tomasiewicza do Maksymiliana Banaszewskiego gospodarzy od utraty bramki uchronił Lucas Guedes. W odpowiedzi niecelnie uderzył Michał Wrzesiński. Po pół godzinie gry Piotr Smołuch poradził sobie ze strzałem Mateusza Gancarczyka z rzutu wolnego. W 33 minucie bramkarz Pogoni był bezradny po strzale Grzegorza Kuświka z bliska. Asystę zanotował Tomasiewicz. Do końca pierwszej połowy siedlczanie nie zdołali odrobić straty.

Tuż po przerwie dobre uderzenie z okolic narożnika pola karnego oddał Wrzesiński, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Primel. Po godzinie gry bliski wyrównania był Szymon Przystalski. Defensor Pogoni nie zdołał przeciąć dobrej wrzutki Adama Mójty z rzutu wolnego. W 67 minucie na placu gry zameldował się Adrian Paluchowski, co jednoznacznie wskazywało, że Pogoń chce powalczyć o bramkę wyrównującą. Snajper MKP potrzebował kilku chwil na zaliczenie asysty przy trafieniu Mateusza Bochnaka. W 76 minucie było już 2:1 dla Pogoni! Arkadiusz Górka sfaulował Piotra Marcińca na 18 metrze, a sędzia słusznie odgwizdał rzut wolny. Ze stojącej piłki idealnie przymierzył Mójta i zrobiło się 2:1 dla gospodarzy! W końcówce Stal przejęła inicjatywę, ale nad jej próbami strzałów lepiej spuścić zasłonę milczenia.

W barwach Stali zagrali byli piłkarze Pogoni – Marcel Gąsior oraz Grzegorz Tomasiewicz. W siedleckiej drużynie na tle byłego pracodawcy zaprezentowali się Piotr Marciniec oraz Szymon Przystalski.

W sobotę 29 września o 15:00 Pogoń zagra w Stargardzie z Błękitnymi. Wkrótce siedlczanie poznają rywala w 1/16 finału Pucharu Polski.