42396150_320246358783817_4646003339698372608_n

Pogoń Siedlce przegrała 0:1 z Widzewem Łódź.

Paweł Sikora dokonał dwóch zmian w jedenastce względem wyraźnie przegranego meczu w Toruniu. Tomasz Margol został przesunięty z defensywy do drugiej linii. Jego miejsce w obronie zajął Szymon Przystalski. W pomocy pojawił się także Piotr Marciniec. W jedenastce zabrakło Adama Pazia i Bartosza Wiktoruka.

Pierwsza połowa nie należała do przesadnie ciekawych. W piątej minucie po zbyt krótkim wybiciu na strzał z linii pola karnego zdecydował się Maciej Wichtowski, jednak zabrakło mu precyzji. Pogoniści szukali okazji do zaskoczenia rywali, jednak Widzewiacy byli dobrze ustawieni. Po pół godzinie gry łodzianie rozkręcili się. Seryjnie bite rzuty rożne przyniosły efekt. Po centrze Mateusza Michalskiego walkę powietrzną wygrał Radosław Sylwestrzak, a Dario Krišto z kilku metrów nie dał szans Rafałowi Misztalowi na skuteczną interwencję. W końcówce pierwszej połowy Marciniec zaliczył błyskotliwą akcję. Najpierw minął rywala ruletą, a następnie uderzył tuż nad poprzeczką.

W 49 minucie okazji do wyrównania szukał Mateusz Bochnak, jednak jego strzał znacznie stracił na sile po bloku i został wyłapany przez Patryka Wolańskiego. W 57 minucie golkiper Widzewa nastrzelił Adriana Paluchowskiego, ale napastnik Pogoni nie miał jak skorzystać z prezentu. Kilka chwil później doszło do kontrowersyjnej sytuacji w szesnastce gości. Sędzia nie dopatrzył się jednak zagrania ręką. W 68 minucie Widzew powinien prowadzić 2:0. Po wrzutce z rożnego tylko refleks Misztala uchronił Pogoń przed stratą bramki po uderzeniu Filipa Mihaljevicia z głowy. Pogoń odpowiedziała za sprawą niecelnego strzału Sebastiana Pociechy zza narożnika pola karnego. Biało-niebiescy wyraźnie rozkręcali się, ale ich sytuacje pogorszył Bochnak, który został wyrzucony z boiska za faul od tyłu w nogi Konrada Gutowskiego. W 79 minucie Mikołaj Gibas sfaulował Macieja Wichtowskiego we własnym polu karnym, a sędzia wskazał na wapno. Strzał Adama Mójty z jedenastu metrów trafił w poprzeczkę. Podłamana i osłabiona Pogoń nie była w stanie doprowadzić do wyrównania.

W 12 kolejce rywalem Pogoni będą Błękitni. Mecz w Stargardzie rozpocznie się o 15:00. Wcześniej, bo już we wtorek 25 września o 18:30, siedlczanie podejmą Stal Mielec w ramach 1/32 finału Pucharu Polski.

11 kolejka

Pogoń Siedlce – Widzew Łódź 0:1 (0:1)

Bramka: Dario Krišto 37

W 80 minucie Adam Mójta (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego – strzelił w poprzeczkę.

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 5. Sebastian Krawczyk, 19. Maciej Wichtowski, 3. Szymon Przystalski, 11. Dariusz Brągiel – 24. Sebastian Pociecha, 8. Tomasz Margol, 21. Piotr Marciniec (66, 9. Kamil Walków), 18. Andrzej Rybski (61, 6. Adam Mójta), 14. Michał Wrzesiński (63, 24. Sebastian Pociecha) – 87. Adrian Paluchowski

Widzew: 21. Patryk Wolański – 28. Marcin Kozłowski, 2. Radosław Sylwestrzak, 95. Sebastian Zieleniecki, 33. Tomasz Wełna – 7. Mateusz Michalski (61, 8. Sebastian Kamiński), 30. Mikołaj Gibas (84, 22. Marcel Pięczek), 14. Dario Krišto (82, 13. Simonas Paulius), 24. Przemysław Banaszak (65, 9. Daniel Świderski), 77. Konrad Gutowski – 92. Filip Mihaljević

Żółte kartki: Dariusz Brągiel 58, Sebastian Krawczyk 81, Sebastian Pociecha 87, Tomasz Margol 90+1, Szymon Przystalski 90+6 – Konrad Gutowski 75, Tomasz Wełna 75, Mikołaj Gibas 79

Czerwona kartka: Mateusz Bochnak (74, za brutalny faul)

Sędzia: Karol Rudziński (Olsztyn)