DSC_0099

W meczu 4 kolejki Pogoniści zremisowali 2:2 z Rozwojem Katowice.

Trener Paweł Sikora dokonał dwóch zmian w podstawowej jedenastce. Wykartkowanego kapitana Tomasza Margola zastąpił Lucas Guedes, natomiast Pawła Garygę zastąpił Adrian Paluchowski.

W składzie Rozwoju pojawił się Przemysław Gałecki, który był bohaterem szczęśliwie zremisowanego meczu w poprzedniej kolejce z Gryfem Wejherowo. W 17 minucie po centrze Tomasza Wróbla z rzutu wolnego defensor katowiczan znalazł sposób na pokonanie Piotra Smołucha. Bramkarz siedlczan miał piłkę na ręce, ale nie zdołał jej odbić. Pogoń nie potrafiła znaleźć sposobu na zaskoczenie skutecznie grającej defensywy Rozwoju. Pierwsza połowa była wyrównana, ale zakończyła się minimalnym prowadzeniem gospodarzy.

Sytuacja Pogonistów skomplikowała się tuż po przerwie, po tym jak gola na 2:0 zdobył Damian Niedojad, który z zimną krwią wykorzystał dogranie Wróbla. Siedlczanie grali bez wyrazu nie zapowiadało się na odwrócenie losów meczu. Drużyna Sikory pokazała jednak charakter. W 66 minucie Paluchowski obsłużył Walkowa, który wykorzystał sytuację sam na sam. Kilka chwil później asystent zmienił się w egzekutora. Podawał Garyga, finalizował Paluch. W 73 minucie po składnej akcji Andrzej Rybski strzelił w dobrze ustawionego Bartosza Golika. W końcówce pomimo okazji z obu stron ustalony wcześnie remis 2:2 nie uległ zmianie.

W sobotę 18 sierpnia o 17:00 Pogoń w derbach Mazowsza podejmie Znicza Pruszków.

4 kolejka

Rozwój Katowice – Pogoń Siedlce 2:2 (1:0)

Bramki: Przemysław Gałecki 17, Damian Niedojad 47 – Kamil Walków 66, Adrian Paluchowski 70

Rozwój: 12. Bartosz Golik – 27. Daniel Paszek, 16. Kajetan Kunka, 13. Przemysław Gałecki, 7. Kamil Łączek, 26. Przemysław Mońka – 9. Tomasz Wróbel, 10. Michał Płonka, 19. Rafał Kuliński (89, 14. Daniel Kaletka), 21. Bartosz Baranowicz (75, 11. Mateusz Wrzesień) – 8. Damian Niedojad (76, 26. Bartosz Marchewka)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio (46, 5. Sebastian Krawczyk), 19. Maciej Wichtowski, 3. Szymon Przystalski, 6. Adam Mójta – 17. Mateusz Bochnak, 21. Piotr Marciniec (54, 7. Paweł Garyga), 10. Lucas Guedes, 16. Bartosz Wiktoruk (46, 18. Adrian Rybski), 9. Kamil Walków (84, 99. Dominik Barciak) – 87. Adrian Paluchowski

Żółte kartki: Szymon Przystalski 16, Lucas Guedes 61

Sędzia: Marcin Liana (Bydgoszcz)