DSC_0428

Siedlecka Pogoń w swoim drugim letnim sparingu przegrała w Siedlcach z Legionovią Legionowo 1:2.

W barwach Pogoni ponownie szansę otrzymali zawodnicy testowani. W 9 minucie na bramkę Novii uderzył aktywny w meczu Tomasz Margol, lecz nieznacznie się pomylił. W 14 minucie testowany bramkarz w Pogoni sfaulował jednego z rywali w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Ją wykorzystał jeden z graczy testowanych przez Bartosza Tarachulskiego. W 21 minucie Legionovia mogła podwyższyć, lecz piłka obiła jedynie poprzeczkę. Sześć minut potem przed szansą na gola dla Pogoni stanął Adrian Paluchowski, ale na posterunku był Mikołaj Smyłek. Za chwilę ponownie z dystansu huknął Margol, lecz ponownie swój zespół przed stratą gola uchronił bramkarz. W 30 minucie Margol główkował obok bramki.

Po zmianie stron testowany obrońca gości mógł już na początku drugiej odsłony strzelić samobója. Chwilę potem testowany skrzydłowy z Siedlec uderzył tuż obok słupka. Po godzinie gry przed szansą podwyższenia na 2:0 stanął Konrad Zaklika trafiając w poprzeczkę. Trzy minuty później Pogoń wyrównała. Z rzutu rożnego dośrodkował Piotr Krawczyk, a testowany stoper głową skierował piłkę do siatki. Pięć minut później Patryk Koziara próbował zaskoczyć testowanego bramkarza Pogoni uderzeniem z rzutu wolnego. W 69 minucie padł kolejny gol dla Novii. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał z bliskiej odległości testowany skrzydłowy gości. Dziesięć minut później arbiter dostrzegł, że w polu karnym faulowany był Adam Pazio. Po konsultacji z asystentem, odwołał swoją decyzję. W końcówce meczu dwie okazje stworzyła jeszcze Legionovia. Szansę na podwyższenie prowadzenia mieli: strzelec drugiej bramki dla gości i Luka Janković.

W Pogoni zagrał były zawodnik klubu z Legionowa – Paweł Garyga. Z kolei w drużynie III-ligowca wystąpili zawodnicy z przeszłością w MKP: Marcin Burkhardt i Daniel Gołębiewski. Trenerem Legionovii jest były szkoleniowiec Pogoni – Bartosz Tarachulski.

Kolejny sparing Pogoniści rozegrają w środę 11 lipca o 17:00 w Siedlcach z III-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 1:2 (0:1)

Bramki: zawodnik testowany II 63 – zawodnik testowany V 14 (k), zawodnik testowany IX 69

Pogoń: 96. zawodnik testowany I (46 zawodnik testowany V) – 14. Sebastian Krawczyk, 23. zawodnik testowany II (66, 2. Michał Panufnik), 6. Maciej Wichtowski (46, 13. zawodnik testowany VI), 5. Adam Pazio (79, 10. Kuba Jóźwiak) – 11. zawodnik testowany III (46, 27. zawodnik testowany VII), 8. Tomasz Margol (46, 15. zawodnik testowany VIII), 24. zawodnik testowany IV (46, 17. Mateusz Omieciuch), 18. Andrzej Rybski (46, 20. Piotr Krawczyk), 22. Paweł Garyga (46, 21. Cezary Demianiuk) – 9. Adrian Paluchowski (46 Kamil Walków)

Legionovia: 1. Mikołaj Smyłek (46, 33. zawodnik testowany VII) – 21. Jacek Lewandowski (46, 5. zawodnik testowany VIII; 75, 6. Jakub Karabin), 3. zawodnik testowany I, 4. zawodnik testowany II (18, 27. Konrad Trzmiel; 82, 20. Patryk Cynt), 16. zawodnik testowany III (79, 5. zawodnik testowany VIII) – 8. Grzegorz Mazurek (46, 23. zawodnik testowany IX), 18. Marcin Burkhardt (46, 17. Patryk Koziara), 2. zawodnik testowany IV (46, 19. Luka Janković), 28. Konrad Zaklika (66, 18. Marcin Burkhardt), 11. zawodnik testowany V (46, 15. Eryk Więdłocha) – 24. zawodnik testowany VI (46, 26. Daniel Gołębiewski)

Żółte kartki: Sebastian Krawczyk 87 – Jacek Lewandowski 23, zawodnik testowany VIII 82

Sędzia: Piotr Rzucidło (Warszawa)