34839934_2129712823736243_8655559497554591744_n

W pierwszym barażowym meczu o prawo gry w Nice 1 Lidze siedlecka Pogoń zremisowała w Krakowie z Garbarnią 1:1. Wyrównujące trafienie dla siedleckiej Pogoni zanotował Adrian Paluchowski.

W kadrze Pogoni w porównaniu z ostatnim meczem w Częstochowie siedlczanie przystąpili bez Jarosława Ratajczaka z uwagi na sprawy rodzinne. W jego miejsce do kadry wrócił Ziggy Gordon. W składzie ponadto za Andrzeja Rybskiego do jedenastki wskoczył Michał Bajdur.

Pierwsze minuty w wykonaniu siedleckiego zespołu wyglądały optymistycznie. Siedlczanie lepiej operowali piłką i były momenty, kiedy rywale nie potrafili wyjść z własnej połowy. Sytuacje na gola miał m.in. Daniel Chyła (trafił w słupek). Gospodarze z biegiem czasu znaleźli sposób na Pogoń i w 20 minucie wyszli na prowadzenie. Błąd w obronie popełnił Mateusz Żytko, a piłkę do siatki z kilkunastu metrów przy dalszym słupku umieścił Szymon Kiebzak. Po stracie gola Pogoniści próbowali zmienić wynik i były na to szanse. W 36 minucie Jakub Szrek zagrał do Adriana Paluchowskiego, ten przedłużył podanie do Michała Bajdura, który szczupakiem uderzył z bliska tuż obok słupka. Siedlczanie mieli jeszcze kilka okazji na gola, lecz po dośrodkowaniach brakowało wykończenia.

Druga odsłona była mniej ciekawa. Na boisko dużo było walki, o czym świadczą żółte kartki. Po godzinie gry szanse na gole mieli Michał Kitliński i Bajdur. W 78 minucie kibice siedleckiej Pogoni doczekali się bramki swoich idoli. Piłkę na prawym skrzydle wywalczył rezerwowy Damian Świerblewski, dośrodkował w pole karne, tam głową uderzył Paluchowski i piłka zatrzepotała w siatce. Po wyrównaniu biało-niebiescy dążyli do zdobycia zwycięskiego trafienia. Swoje okazje miał m.in. Andrzej Rybski. W końcówce akcja przenosiła się spod jednej pod drugą bramkę, ale goli więcej nie było.

Remis bramkowy stawia w lepszej sytuacji siedlczan. W rewanżowym meczu, gdyby bramki nie padły (0:0) w Nice 1 Lidze utrzymują się Pogoniści. Identyczny rezultat jak w Krakowie przedłuża mecz o dogrywkę i ewentualnie rzuty karne, zaś remis 2:2 i wyższy premiuje Garbarnię. Zwycięstwo którejkolwiek z drużyn wyjaśnia całkowicie zwycięzcę dwumeczu.

W Garbarni zagrał były Pogonista – Michał Kitliński.

Rewanżowe spotkanie zaplanowano na środę 13 czerwca, godzinę 17:00 w Siedlcach.