DSC_0800

Siedlczanie pożegnali się z kibicami remisem 0:0 z Puszczą Niepołomice. Pogoń wciąż nie jest pewna ligowego bytu.

Trener Dariusz Banasik miał do dyspozycji Grzegorza Tomasiewicza i Jarosława Ratajczaka, którzy odcierpieli winy za żółte kartki. Obaj znaleźli się w wyjściowej jedenastce. Ponadto do podstawowego składu wrócili Przemysław Płacheta i Dariusz Zjawiński. Zabrakło kontuzjowanego Ziggy’ego Gordona.

W pierwszych minutach przewagę uzyskała Puszcza. Groźny był Krzysztof Drzazga, jednak Pogoń była skuteczna w defensywie. W 6 minucie Adrian Paluchowski przy linii bocznej pola karnego sprytnie minął Marcina Staniszewskiego, jednak zabrakło mu boiska. Kilka chwil później Maciej Wichtowski niecelnie główkował po wrzutce Zjawińskiego z rzutu wolnego. W 14 minucie centra Dominika Kuna z lewej flanki nie znalazła adresata w polu karnym przyjezdnych. Kolejny fragment spotkania nie należał do wybitnie ciekawych. W 22 minucie publiczność rozgrzał Tomasiewicz, który zaprezentował techniką użytkową na wysokim poziomie, a następnie przestrzelił z około 20 metrów. W 28 minucie Paluchowski oddał strzał z przewrotki po centrze Płachety z rzutu wolnego, jednak Staniszewski popisał się efektowną interwencją. Puszcza odpowiedziała po błędzie Rafała Misztala, który za krótko podawał do partnera. Na szczęście golkiper Pogoni dwiema interwencjami naprawił swój poważny i niewymuszony błąd. Do przerwy było 0:0.

W 49 minucie do sytuacji strzałowej doszedł Płacheta, ale jego uderzenie było dalekie od ideału. Pogoniści z każdą upływającą chwilą angażowali coraz to większe siły w ofensywę. Długimi fragmentami siedlczanie grali dwójką napastników z przodu, jednak wyczekiwana bramka nie chciała wpaść. W 65 minucie Paluchowski niecelnie główkował po dośrodkowaniu Zjawińskiego z prawego skrzydła. Chwilę później strzał Płachety został w ostatniej chwili zablokowany, a w dalszej fazie akcji Staniszewski błyskotliwie obronił strzał Zjawy z zerowego kąta. W 71 minucie Misztal zatrzymał Drzazgę w sytuacji sam na sam. Dobitka Rafała Mikulca minęła światło siedleckiej bramki. W 81 minucie piłkarze po strzale Paluchowskiego z głowy wylądowała na górnej siatce bramki strzeżonej przez Staniszewskiego. W końcówce siedlczanie nie zdołali zdobyć bramki gwarantującej utrzymanie.

W niedzielę 3 czerwca Pogoń zagra w Częstochowie z Rakowem. Początek meczu o 12:45.