46

Ostatnim rywalem Pogoni w dobiegającej końca kampanii będzie Raków Częstochowa.

Raków to najlepszy z beniaminków, którzy minionego lata wkroczyli na I-ligowe salony. Podopieczni Marka Papszuna w wielu meczach zachwycali przede wszystkim ofensywnym usposobieniem. Przekonali się o tym siedlczanie w rundzie jesiennej. Raków wygrał 3:0 po bramkach Huberta Tomalskiego, Piotra Malinowskiego i Jakuba Łabojki. Ten pierwszy występował w przeszłości w Pogoni. Podobnie jak Adam Czerkas i Krystian Wójcik.

Klub spod Jasnej Góry zajmuje ważne miejsce w najnowszej historii Pogoni. Na zakończenie sezonu 2014-15 siedlczanie musieli szukać utrzymania w barażach. W Siedlcach padł remis 1:1, natomiast w rewanżu było 2:2. Dwumecz był dramatyczny i niezwykle emocjonujący, ale co najważniejsze pozytywnie zakończony dla Pogoni.

W grze o utrzymanie są trzy drużyny: Pogoń, Stomil Olsztyn oraz Górnik Łęczna. Istniejących wariantów jest wiele, jednak celem siedlczan musi być wygranie w Częstochowie. Tylko zwycięstwo zapewni utrzymanie bez konieczności nasłuchiwania wieści z innych boisk.

Mariusz Złotek, ekstraklasowy arbiter ze Stalowej Woli, został wyznaczony na mecz Pogoń – Raków.  W sezonie 2016-17 prowadził przegrany 0:1 domowy mecz z GKS Katowice.

Początek wszystkich spotkań decydujących o utrzymaniu został zaplanowany na niedzielę 3 czerwca. Początek o godzinie 12:45.

 

Zagrożeni pauzą:

Daniel Chyła (15 żółtych kartek)

Mateusz Żytko (7 żółtych kartek)

Rafał Misztal, Przemysław Płacheta, Jakub Szrek (po 3 żółte kartki)