47

Siedlecka Pogoń w Grudziądzu przegrała z Olimpią 2:4. Dla Pogoni gole zdobyli Adrian Paluchowski i Mateusz Żytko.

Do spotkania Pogoniści przystąpili osłabieni brakiem Meika Karwota i Przemysława Płachety. Obu zawodników z powodu kontuzji zabraknie do końca sezonu. W wyjściowym składzie, w miejsce Karwota i Płachety trener Dariusz Banasik postawił na Piotra Mrozińskiego i Dawida Polkowskiego. Ponadto Adriana Paluchowskiego zastąpił Dariusz Zjawiński.

Początek meczu był spokojny. Drużyny wyraźnie badały swoje siły. Groźnie pod bramką Pogoni zrobiło się w 16 minucie, kiedy to Daniel Boateng zgrał futbolówkę głową do Mateja Podlogara, a ten przestrzelił. Kolejne akcje z obu stron nie były już tak klarowne. Często drużyna atakująca została zatrzymywana przez dobrze rozstawionych defensorów. Ze strony Pogoni zagrożenie stwarzał po stałych fragmentach Dariusz Zjawiński, lecz nie wynikało z tego nic poważnego. W 41 minucie Olimpia wyszła na prowadzenie. Marcin Kaczmarek dośrodkował z rzutu wolnego, Tomasz Wełna wygrał powietrzną walkę z Mateuszem Żytką, a piłkę do siatki skierował Filip Jazvić. Trzy minuty później było już 2:0 dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu Damiana Ciechanowskiego piłkę do własnej bramki skierował Zjawiński.

Pogoń aktywniej rozpoczęła drugą odsłonę, jednak sytuacje stwarzała Olimpia. Najpierw Mario Martínez zagrał do Kaczmarka, a piłka po strzale tego drugiego nie znacznie minęła bramkę. Chwilę później Jazvić próbował zdobyć swoją drugą bramkę, ale piłka znalazła się na górnej siatce. Jak to mówią – do trzech razy sztuka. W 58 minucie w sytuacji sam na sam z Przemysławem Frąckowiakiem znalazł się Podlogar i zdobył trzecią bramkę dla Olimpii. Dwie minuty później Pogoń odpowiedziała trafieniem Adriana Paluchowskiego. Olimpia czwartego gola zdobyła w 79 minucie po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego Daniela Ferugi. W 89 minucie czerwoną kartką (za dwie żółte) ukarany został Adrian Klimczak, który sfaulował w polu karnym Adriana Paluchowskiego. Rzut karny pewnie wykorzystał Żytko.

W Pogoni zagrał były zawodnik Olimpii – Jarosław Ratajczak. Z kolei w drużynie gospodarzy w końcówce meczu na boisku pojawił się były Pogonista – Eusébio Bancessi.

Kolejne spotkanie biało-niebieskich czeka w najbliższą środę 9 maja o 19:00 w Siedlcach. Pogoniści zmierzą się z Górnikiem Łęczna.

Nice 1 Liga

29 kolejka

Olimpia Grudziądz – Pogoń Siedlce 4:2 (2:0)

Bramki: Filip Jazvić 41, Dariusz Zjawiński 44 (s), Matej Podlogar 58, Daniel Feruga 79 – Adrian Paluchowski 60, Mateusz Żytko 90+1 (k)

Olimpia: 1. Wojciech Małecki – 25. Damian Ciechanowski, 26. Daniel Boateng, 33. Tomasz Wełna, 97. Adrian Klimczak – 90. Filip Jazvić (90+3, 18. Hubert Adamczyk), 6. Robert Candrea, 8. Kamil Kurowski, 10. Mario Martínez (75, 20. Daniel Feruga), 9. Marcin Kaczmarek (83, 17. Eusébio Bancessi) – 21. Matej Podlogar

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak – 2. Ziggy Gordon, 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 4. Jarosław Ratajczak – 35. Dawid Polkowski, 23. Piotr Mroziński (46, 87. Adrian Paluchowski), 8. Daniel Chyła (72, 18. Andrzej Rybski), 10. Grzegorz Tomasiewicz (81, 24. Damian Świerblewski), 29. Dominik Kun – 9. Dariusz Zjawiński

Żółte kartki: Damian Ciechanowski 28, Adrian Klimczak 45, 89, Robert Candrea 61, Filip Jazvić 74 – Dawid Polkowski 45, Maciej Wichtowski 78

Czerwona kartka: Adrian Klimczak 89 (Olimpia, za dwie żółte)

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec)