16

Pogoń nie odczarowała głogowskiego obiektu. Biało-niebiescy przegrali 1:3 z Chrobrym.

Trener Dariusz Banasik musiał sobie poradzić bez wykartkowanego Daniela Chyły. Miejsce w podstawowym składzie – względem meczu ze Stomilem – stracił również Damian Świerblewski. Na ich miejsce do jedenastki wskoczyli Adrian Paluchowski i Andrzej Rybski.

Pierwszy kwadrans upłynął na wzajemny badaniu sił. W 17 minucie gospodarze zadali pierwszy cios. Sposób na pokonanie Rafała Misztala znalazł najlepszy strzelec Nice 1 Ligi – Mateusz Machaj. Pogoń nie zwlekała z odpowiedzią. W 22 minucie do wyrównania doprowadził Dariusz Zjawiński, który pięknie przymierzył z ponad 20 metrów. Przy trafieniu asystę zaliczył Grzegorz Tomasiewicz. Pogoniści w niczym nie odstawali od wyżej notowanego rywala, ale stracili bramkę do szatni. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Mateusz Machaj ostro zacentrował z rzutu rożnego, a piłka wpadła do bramki Pogoni. Do przerwy było 2:1 dla Chrobrego.

Bramka zdobyta tuż przed przerwą natchnęła głogowian do lepszej gry. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego regularnie atakowali, ale defensywa Pogoni była skuteczna w swoich działaniach. Do czasu. W 61 minucie trzecią bramkę dla Chrobrego zdobył Michał Michalec. Po raz kolejny zabójczy dla biało-niebieskich okazała się stały fragment gry egzekwowany przez Mateusza Machaja. W końcówce Pogoń przycisnęła, ale nie zdołała odmienić losów meczu.

W niedzielę 15 kwietnia o 16:00 Pogoń podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała.