DSC_0403

W ramach 25 kolejki Nice 1 Ligi siedlecka Pogoń wygrała w Ostródzie ze Stomilem Olsztyn 2:0. Gole zdobyli obrońcy – Meik Karwot i Maciej Wichtowski.

W składzie biało-niebieskich w porównaniu do meczu z Drutexem-Bytovią zaszła jedna zmiana – Mateusza Żytkę na środku obrony zastąpił zdobywca drugiej bramki Maciej Wichtowski.

Początek spotkania był wyrównany. W 10 minucie groźnie uderzał Grzegorz Tomasiewicz, lecz piłka nie znalazła drogi do bramki. Po chwili próbował z dystansu Dariusz Zjawiński – uderzył niecelnie. Ze strony Stomilu najgroźniejszy był Artur Siemaszko, lecz nie znalazł sposobu na pokonanie Rafała Misztala. W 21 minucie po kilku rzutach rożnych z rzędy w końcu siedlczanie wyszli na prowadzenie. Z narożnika dośrodkowywał Zjawiński, a do siatki piłkę skierował Meik Karwot. Po stracie gola Stomil ruszył do ataku, jednak gola nie strzelił. Stracił natomiast w 39 minucie Janusza Bucholca, który po faulu po raz drugi ujrzał żółty kartonik i osłabił swój zespół.

W drugiej połowie Pogoń przeważała. Na początku kilka groźniejszych akcji przeprowadzili gospodarze, lecz nie zakończyły się golem. Biało-niebiescy podwyższyli na 2:0 dwadzieścia minut przed końcem spotkania. Przemysław Płacheta dośrodkował w pole karne, w zamieszaniu pod bramką rywala najprzytomniej zachował się Maciej Wichtowski i zdobył gola. Końcówka meczu to spokojne rozgrywanie Pogonistów i szarpane akcje Stomilu, które na nic się zdały i to do Siedlec wyruszyły premierowe trzy punkty na wiosnę.

W zespole Pogoni zagrał były piłkarz Stomilu – Jarosław Ratajczak. Z kolei w drużynie z Olsztyna wystąpił były zawodnik biało-niebieskich – Marcin Stromecki.

Kolejne spotkanie Pogoniści rozegrają już w najbliższą środę 11 kwietnia o 18:30 w Głogowie z Chrobrym.