DSC_0029

W meczu na szczycie IV ligi północnomazowieckiej rezerwy Pogoni wygrały 4:0 z Mławianką Mława.

Trener Marcin Tomaszewski mógł skorzystać z dziesięciu piłkarzy z szerokiej kadry I-ligowej Pogoni. W 4 minucie groźnie z rzut wolnego centrował Marcin Tomczak, ale Przemysław Frąckowiak szczęśliwie odbił piłkę poza boisko. Kilka chwil później Piotr Karłowicz naciskany przez Arkadiusza Czarneckiego uderzył obok bramki. W 21 minucie Dominik Kun oddał sytuacyjny strzał, z którym problemów nie miał golkiper Mławianki. Pogoń zaczęła przeważać, jednak brakowało konkretów. W 34 minucie Paweł Garyga zacentrował z rzutu rożnego, Przemysław Rodak zgrał do Adriana Paluchowskiego, który szpicem buta trafił w poprzeczkę. Po chwili umiejętności Adriana Serowca sprawdzili Jakub Szrek (z dystansu) oraz Kun (głową z ostrego kąta). Pogoń II dopięła swego tuż przed końcem pierwszej połowy po indywidualnej akcji Garygi zakończonej celnym strzałem sprzed pola karnego.

W 47 minucie Michał Stryjewski oddał niecelne uderzenie z narożnika pola karnego. Pogoń II odpowiedziała po rzucie wolnym z 18 metrów. Wprowadzony w przerwie Dawid Polkowski nie zdołał jednak umieścić piłki w siatce gości. W 59 minucie Paluchowski wypracował sobie pozycję strzałową, ale uderzył zbyt lekko, żeby sprawić kłopoty Serowcowi. Po godzinie gry po kontrze Mławianki Piotr Karłowicz przerzucił piłkę nad Przemysławem Frąckowiakiem i miałby pustą bramkę przed sobą. Na szczęście z asekuracją zdążył Czarnecki. W 71 minucie defensor Pogoni II odnalazł się pod bramką rywali po przytomnym zgraniu Rodaka. W szeregi siedlczan wdała się dekoncentracja, skutkująca faulem Mateusza Żytki na Piotrze Melchinkiewiczu. W 73 minucie Frąckowiak obronił uderzenie Marcina Tomczaka z wapna. W końcówce Pogoń II dołożyła dwie bramki. Na 3:0 Sebastian Krawczyk z bliska sfinalizował dogranie Polkowskiego. W przedostatniej minucie wynik ustalił Polkowski po podaniu Kuby Jóźwiaka.

W środę Pogoń II rozpocznie przygodę z Mazowieckim Pucharem Polski. Pierwszym rywalem siedlczan będzie Polonia Warszawa. Początek meczu o 16:30.

IV liga

19 kolejka

Pogoń II Siedlce – Mławianka Mława 4:0 (1:0)

Bramki: Paweł Garyga 43, Arkadiusz Czarnecki 71, Sebastian Krawczyk 82, Dawid Polkowski 89

W 73 minucie Marcin Tomczak (Mławianka) nie wykorzystał rzut karnego (Przemysław Frąckowiak obronił).

Pogoń II: 1. Przemysław Frąckowiak – 27. Jakub Szrek, 25. Arkadiusz Czarnecki, 14. Mateusz Żytko, 15. Paweł Łydkowski – 13. Dominik Kun (83, 11. Kuba Jóźwiak), 17. Przemysław Rodak, 21. Łukasz Jegliński (83, 8. Mateusz Omieciuch), 99. Dominik Barciak (46, 18. Dawid Polkowski), 10. Paweł Garyga (61, 5. Sebastian Krawczyk) – 9. Adrian Paluchowski (68, 7. Paweł Marchel)

Mławianka: 1. Adrian Serowiec – 15. Przemysław Radziszewski (68, 13. Piotr Melchinkiewicz), 14. Łukasz Wodzyński, 16. Arkadiusz Koprucki, 20. Grzegorz Naczas – 2.  Szymon Masiak (81, 5. Nazar Litun), 8. Daniel Samluk, 9. Maciej Rogalski, 7. Michał Stryjewski (78, 10. Jakub Wróblewski), 17. Marcin Tomczak – 18. Piotr Karłowicz

Żółte kartki: Dominik Kun 60, Przemysław Rodak 78 – Łukasz Wodzyński 54

Sędzia: Maciej Pietrzyk (Warszawa)