uBMMSSY

Dekada postępu miała wielu bohaterów. Wspólnie z kibicami dokonamy wyboru najważniejszych postaci mijającego 10-lecia, z których stworzymy jedenastkę marzeń.

Wyboru na poszczególnych pozycjach dokonają kibice Pogoni w dedykowanej ankiecie. Głosowanie trwa od 13 do 19 stycznia. Wybór wyróżniających się piłkarzy w latach 2008-18 ograniczaliśmy do tych, którzy występowali w biało-niebieskich barwach przez co najmniej sezon. Tym razem z nominowanej szóstki wybieramy maksymalnie dwóch piłkarzy.

Czas na wybór duetu środkowych obrońców:

Wiktor Borowickij (2010-11) – grał w Pogoni przez półtora roku. Białorusin na tyle skutecznie trzymał w ryzach biało-niebieską defensywę, że w czerwcu 2011 wspólnie z kolegami świętował wygranie III ligi łódzko-mazowieckiej. Jego bilans w Pogoni zamknął się na 39 spotkaniach i bramce.

Arkadiusz Jędrych (2016-17) – w biało-niebieskiej koszulce grał tylko przez rok, ale dał się zapamiętać jako solidny obrońca. Szczególnie imponował jesienią, kiedy Pogoń punktowała jak najęta. Po rozegraniu 32 meczy ligowych dla MKP przeniósł się do Zagłębia Sosnowiec.

Tomasz Lewandowski (2014-15, 16-17) – w debiutanckim sezonie Pogoni na boiskach I ligi był jednym z najjaśniejszych punktów drużyny. Następnie przeszedł do Olimpii z rodzinnego Grudziądza, ale wrócił do Siedlec. W drugiej przygodzie z Pogonią częściej grywał na prawym boku obrony niż środku, ale nie zawodził. Jego dorobek w Pogoni to 51 spotkań i dwie bramki.

Przemysław Rodak (2009-15, 17-??) – wychowanek Sępa Żelechów przeszedł z Pogonią drogę z III do I ligi. W biało-niebieskim stroju zaliczył 182 ligowe spotkania, w których zdobył siedem bramek. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu powrócił do Pogoni. Grę w rezerwach łączy z treningami najmłodszych.

Tomasz Stromecki (2002-10) – wychowanek Pogoni. Był ostoją linii defensywnej w czasie, gdy siedlecki klub dopiero zaczynał budować swoją pozycję w polskim futbolu. Po odejściu z Pogoni reprezentował Podlasie Sokołów Podlaski. W barwach MKP rozegrał 184 mecze, w których zdobył sześć bramek.

Mateusz Żytko (2015-??) – przychodził do Pogoni z dużym bagażem doświadczeń – ponad 150 występów w ekstraklasie, mistrzostwo Polski z Zagłębiem Lubin, mistrzostwo Europy U-18. Zdobywana przez lata rutyna pozwoliła mu wywalczyć pewne miejsce w dwójce środkowych obrońców. Do bronienia dołożył strzelanie, szczególnie upodobał sobie egzekucję jedenastek. W Pogoni jak na razie zdobył dziewięć bramek w 78 spotkaniach.

ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAGŁOSOWANIA NA DWÓCH ZAWODNIKÓW.

[poll id=”54″]