DSC_0592

W przedostatnim domowym meczu w 2017 roku Pogoń Siedlce przegrała 0:3 z Rakowem Częstochowa.

Trener Bartosz Tarachulski „odzyskał” Arkadiusza Czarneckiego i Adriana Paluchowskiego, którzy odcierpieli przymusową pauzę za cztery żółte kartki. W jedenastce względem meczu w Niepołomicach znalazło się miejsce dla byłego piłkarza Stomilu Olsztyn, a na ławkę powędrował Mateusz Żytko.

Pierwsze minuty spotkania upłynęły pod znakiem optycznej przewagi Rakowa. Pogoń próbowała odpowiedzieć po seryjnie bitych rzutach rożnych, ale brakowało konkretów. Taktyka drużyny z Częstochowy skupiła się na spokojnym budowaniu ataków od tylnych formacji. Pogoniści zostali zmuszeni do biegania za piłkę, jednak nie dopuszczali gości w strefy zagrożenia. W 21 minucie Karol Mondek zacentrował z prawego skrzydła, lecz Adam Czerkas nie sięgnął piłki. Biało-niebiescy odpowiedzieli mocnym uderzeniem Piotra Mrozińskiego z dystansu. Mateusz Lis wypluł piłkę, ale zagrożenie oddalił Andrzej Niewulis. W 24 minucie golkiper Rakowa z problemami poradził sobie ze strzałem Damiana Świerblewskiego zza narożnika pola karnego. Ostrzał bramki gości trwał w najlepsze. W 26 minucie Daniel Chyła zmusił Lisa do wytężonego wysiłku. Chwilę później Raków wyszedł z kontrą, po zagraniu Adama Czerkasa w pole karne sędzia ku zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych na siedleckim stadionie wskazał na wapno. Sędzia dopatrzył się zagrania ręką u Świerblewskiego. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Rafał Figiel, ale Rafał Misztal popisał się kapitalną interwencją. W 31 minucie Dariusz Zjawiński główkował tuż nad spojeniem częstochowskiej bramki po świetnej centrze Dawida Polkowskiego z prawej flanki. Pięć minut później Piotr Malinowski kapitalnym podaniem obsłużył Huberta Tomalskiego, który w strzałem z kąta bez większego problemu pokonał Misztala. W 41 minucie siedlecki golkiper szczęśliwie odbił poza światło bramki uderzenie Mondka z 18 metrów. Chwilę później Krystian Wójcik niecelnie główkował po dośrodkowaniu Figla z rzutu rożnego. Na przerwę w lepszych humorach schodziła drużyna spod Jasnej Góry.

Po przerwie Pogoń musiała odrabiać straty. W 53 minucie Daniel Boateng płasko zacentrował wzdłuż linii bramkowej. Z piłką minęli się wszyscy zainteresowani. Po godzinie gry na placu gry zameldował się drugi nominalny napastnik – Paluchowski. W 63 minucie Lis poradził sobie ze strzałem Chyły z głowy. Kilka chwil później Arkadiusz Czarnecki nie zdołał oddać celnego uderzenia po dośrodkowaniu Mrozińskiego. W 68 minucie Lis wślizgiem przeciął podanie Zjawińskiego z prawego skrzydła, do odbitej piłki dopadł Świerblewski i oddał dobry strzał, z którym jednak poradził sobie golkiper przyjezdnych. W 78 minucie techniczny strzał za pola karnego oddał Zjawiński, ale Lis popisał się efektowną interwencją. Raków bronił się i czekał na kontry. W 84 minucie po szybkim ataku rezerwowy José Embaló podał do Malinowskiego, który ładnym strzałem pokonał Misztala. W jednej z ostatnich akcji meczu kolejną kontrę gości na bramkę zamienił Przemysław Oziębała. Pogoń przegrała 0:3 i nadal czeka na drugie domowe zwycięstwo.

W Rakowie wystąpili byli piłkarze siedleckiej Pogoni: Adam Czerkas, Hubert Tomalski oraz Krystian Wójcik.

W sobotę 18 listopada o 17:00 Pogoń pożegna się ze swoimi kibicami przy okazji meczu z GKS Katowice.

Nice 1 Liga

17 kolejka

Pogoń Siedlce – Raków Częstochowa 0:3 (0:1)

Bramki: Hubert Tomalski 36, Piotr Malinowski 84, Przemysław Oziębała 90+2

W 28 minucie Rafał Figiel nie wykorzystał rzutu karnego – Rafał Misztal obronił.

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 24. Damian Świerblewski (83, 7. Paweł Garyga), 19. Maciej Wichtowski, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 35. Dawid Polkowski, 23. Piotr Mroziński, 8. Daniel Chyła (77, 20. Piotr Krawczyk), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur (60, 87. Adrian Paluchowski) – 9. Dariusz Zjawiński

Raków: 1. Mateusz Lis – 5. Daniel Boateng, 2. Tomáš Petrášek, 6. Andrzej Niewulis – 25. Karol Mondek, 16. Igor Sapała, 7. Rafał Figiel (82, 21. Jakub Łabojko), 77. Hubert Tomalski – 13. Piotr Malinowski, 10. Adam Czerkas (78, 9. José Embaló), 19. Krystian Wójcik (88, 17. Przemysław Oziębała)

Żółte kartki: Daniel Chyła 35, Paweł Garyga 85 – Daniel Boateng 20, Rafał Figiel 54, Tomáš Petrášek 72

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)