21981628_1777216972319165_654765509_o

W meczu zamykającym 10 kolejkę siedlecka Pogoń przegrała 1:3 z Ruchem Chorzów.

Trener Adam Łopatko dokonał trzech zmian w wyjściowej jedenastce względem meczu z Podbeskidziem. Do składu po kartkowej karencji powrócił Mateusz Żytko. Ponadto uznanie w oczach szkoleniowca znaleźli Piotr Mroziński oraz Dawid Polkowski. Z różnych powodów w jedenastce zabrakło Michała Bajdura, Miroslava Pastvy oraz Jakuba Szreka.

Pierwsze minut upłynęły na wzajemnym badaniu sił. W 11 minucie Artur Balicki zacentrował na głowę Mello, ale z jego strzałem z kilku metrów poradził sobie Rafał Misztal. Chwilę później goście reklamowali zagranie ręką Jarosława Ratajczaka po centrze Miłosza Przybeckiego. Sędzia słusznie uznał, że piłkarze z Chorzowa nie mieli racji. W 16 minucie Nikołaj Bankow minimalnie trącił piłkę zacentrowaną przez Dominika Kuna, uprzedzając czyhającego na futbolówkę Dariusza Zjawińskiego. Kolejną okazję bramkową miał Kun, który minimalnie niecelnie główkował po dobrej centrze Jarosława Ratajczaka. W 24 minucie Przybecki uderzył nad spojeniem bramki zza pola karnego. Kolejny fragment spotkania nie przyniósł dogodnych sytuacji strzeleckich. Pod koniec pierwszej połowy Michał Walski przestrzelił z rzutu wolnego z około 20 metrów. Pogoń odpowiedziała za sprawą Macieja Wichtowskiego, a konkretnie jego niecelnego uderzenia z głowy po kornerze. Do przerwy obyło się bez bramek.

Do drugiej połowy obie drużyny przystąpiły bez zmian w składach. W 52 minucie Grzegorz Tomasiewicz ostemplował poprzeczkę po uderzeniu z głowy. Goście z Chorzowa odpowiedzieli po niepewnym zagraniu Rafała Misztala. Golkiper Pogoni naprawił jednak swój błąd, broniąc strzał Vilima Posinkovicia. W 57 minucie Misztal był bezradny. Posinković zagrał wzdłuż linii bramkowej do Balickiego, który z bliska wyprowadził Ruch na prowadzenie. Trener Łopatko dokonał ofensywnych zmian i na ich efekty nie trzeba było długo czekać. W 66 minucie Wichtowski nieznacznie przestrzelił z woleja po centrze Michała Bajdura. W 73 minucie Bankow popisał się znakomitą interwencją po uderzeniu Zjawy z rzutu wolnego. Pogoniści nie poddali się. W 84 minucie Jarosław Ratajczak mocnym uderzeniem sfinalizował centrę Polkowskiego. Radość gospodarzy była chwilowa. W 87 minucie rezerwowy Bartosz Nowak zdobył bramkę po pięknym uderzeniu z około 20 metrów. W końcówce Michał Walski trafił do pustej bramki po tym jak Misztal ruszył do ataku, aby pomóc kolegom przy rzucie rożnym.

Damian Świerblewski i Grzegorz Tomasiewicz w przeszłości występowali w Ruchu Chorzów.

W 11 kolejce Pogoń zmierzy się na wyjeździe z GKS Tychy. Mecz zostanie rozegrany 30 września. Początek o 18:00.

Nice 1 Liga

10 kolejka

Pogoń Siedlce – Ruch Chorzów 1:3 (0:0)

Bramki: Jarosław Ratajczak 84 – Artur Balicki 57, Bartosz Nowak 87, Michał Walski 90+2

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 19. Maciej Wichtowski, 14. Mateusz Żytko, 25. Arkadiusz Czarnecki, 4. Jarosław Ratajczak – 35. Dawid Polkowski, 8. Daniel Chyła, 21. Łukasz Jegliński (60, 11. Michał Bajdur), 10. Grzegorz Tomasiewicz (84, 24. Damian Świerblewski), 29. Dominik Kun (63, 87. Adrian Paluchowski) – 9. Dariusz Zjawiński

Ruch: 1. Nikołaj Bankow – 24. Santiago Villafañe, 66. Miłosz Trojak, 7. Bojan Marković, 3. Mateusz Hołownia – 16. Miłosz Przybecki, 8. Michał Walski, 7. Maciej Urbańczyk, 28. Mello (70, 4. Mateusz Zawal), 77. Vilim Posinković (81, 10. Bartosz Nowak) – 34. Artur Balicki (63, 15. Adam Setla)

Żółte kartki: Maciej Wichtowski 26, Mateusz Żytko 43, Daniel Chyła 60 – Miłosz Trojak 40, Adam Setla 65, Nikołaj Bankow 79, Michał Walski 90

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa)