DSC_0524

Pogoniści podbudowani zwycięstwem w Mielcu wracają na własny stadion. Na drodze do pierwszego domowego zwycięstwa stanie Chrobry Głogów.

 

Chrobry po pięciu kolejkach przewodził tabeli Nice 1 Ligi. Latem w klubie zaszło kilka roszad w kadrze zawodniczej i trenerskiej. Najważniejsza była zmiana trenera. Wieloletniego opiekuna głogowian Ireneusza Mamrota zastąpił Grzegorz Niciński. Nowy trener Chrobrego w nieodległej przeszłości świętował awans do ekstraklasy z Arką Gdynia.

 

Głogowianie zaczęli sezon od czterech zwycięstw i remisu. W ciągu pięciu kolejek drużyna Nicińskiego straciła tylko jedną bramkę, co jest najlepszym wynikiem na zapleczu ekstraklasy. Na uwagę zasługuje również fakt bezbłędnej gry Chrobrego na wyjazdach – 2 zwycięstwa po 1:0.

 

Bilans spotkań Pogoni z Chrobrym jest korzystny dla poniedziałkowych gości. W sześciu dotychczasowych meczach zanotowano: 2 zwycięstwa biało-niebieskich, remis i 3 wygrane głogowian.

 

Arbitrem najbliższego meczu na stadionie w Siedlcach będzie Artur Aluszyk. Sędzia ze Szczecina w sezonie 2016-17 prowadził trzy mecze z udziałem Pogoni. Siedlczanie zanotowali wtedy dwa zwycięstwa (1:0 w Tychach, 2:1 z Wisłą Puławy) oraz domową porażkę 1:4 z Olimpią Grudziądz.

 

Zagrożeni pauzą:

 

Daniel Chyła (3 żółte kartki)