20187637_1697036727003857_56376082_n

Siedlecka Pogoń w ostatnim sparingu w okresie przygotowań zremisowała z beniaminkiem izraelskiej ekstraklasy – Maccabi Netanja 1:1. Bramkę dla biało-niebieskich zdobył wychowanek MKP – Paweł Łydkowski.

Siedlczanie w spotkaniu z Maccabi zagrali na dwie jedenastki. Każdy z biało-niebieskich zagrał 45 minut. W barwach Pogoni nie zagrał żaden nowy testowany zawodnik.

Już w 8 minucie meczu przed szansą na gola stanął Dariusz Zjawiński, ale źle przyjął futbolówkę i bramkarz Maccabi pewnie złapał piłkę. Za chwilę uderzał po ziemi Ali Mohamed, na posterunku był jednak Przemysław Frąckowiak. W 34 minucie po dośrodkowaniu Dawida Kieplina główkował niecelnie Zjawiński. Groźnie pod bramką Pogoni zrobiło się w 36 minucie, kiedy Frąckowiak złapał piłkę podaną przez kolegę z drużyny i sędzia podyktował rzut wolny pośredni. Po jego rozegraniu Eran Levy strzelił w mur.

Po zmianie stron lepiej piłką operowała drużyna z Izraela, ale do korzystniejszych sytuacji bramkowych dochodzili siedlczanie. W 51 minucie na strzał z dalszej odległości zdecydował się Levy i piłka po rękach Krystiana Stępniowskiego wpadła do siatki. Chwilę potem odpowiedziała Pogoń. Po dośrodkowaniu Pawła Garygi piłka przeleciała przez pole bramkowe, trafiła pod nogi Pawła Łydkowskiego i ten uderzeniem przy dalszym słupku dał biało-niebieskim wyrównanie. Kwadrans przed końcem meczu powinien paść drugi gol dla siedlczan. Adrian Paluchowski świetnie wyłożył piłkę Damianowi Świerblewskiemu, który mając przed sobą tylko bramkarza trafił wprost w niego. W 85 minucie po raz kolejny Świerblewski miał szansę na bramkę, ale po strzale z lewej strony boiska piłkę wybił bramkarz gości. Po rzucie rożnym Pogoniści stworzyli jeszcze jedną ciekawą akcję, lecz piłkę po strzale Macieja Wichtowskiego wybili defensorzy Maccabi.

Pogoń w najbliższą sobotę 22 lipca o 17:00 w Puławach czeka pierwszy mecz o stawkę. W ramach I rundy Pucharu Polski Pogoniści zagrają z tamtejszą w Wisłą.

Pogoń Siedlce – Maccabi Netanja 1:1 (0:0)

Bramki: Paweł Łydkowski 52 – Eran Levy 51

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (46 Krystian Stępniowski) – 98. Miroslav Pastva (46, 27. Jakub Szrek), 14. Mateusz Żytko (46, 19. Maciej Wichtowski), 25. Arkadiusz Czarnecki (46, 3. Michał Panufnik), 4. Jarosław Ratajczak (46, 15. Paweł Łydkowski) – 17. Dawid Kieplin (46, 93. Paweł Garyga), 8. Daniel Chyła (46, 6. Adrian Małachowski), 23. Piotr Mroziński (46, 20. Piotr Krawczyk), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 21. Łukasz Jegliński), 11. Michał Bajdur (46, 24. Damian Świerblewski) – 9. Dariusz Zjawiński (46, 26. Adrian Paluchowski)

Maccabi: 82. Danny Amos (61, 22. Golan Elkaslasi) – 21. Thomas Juel-Nielsen, 17. Lee Agami (67, 26. Naftali Blay), 3. Ben Zhairi (78, 18. Amiya Taga) – 14. Hagai Goldenberg (78, 20. Lenny Aharon), 55. Ali Mohamed (64, 11. Barak Badash), 77. Nico Olsak (46, 9. Leândro Ribeiro), 99. Eran Levy (77, 19. Nissan Danon), 6. Dan Glazer, 88. Didier Kougbenya (64, 7. Adi Konstantinos) – 8. Eden Shrem (46, 15. Aviv Avraham)

Żółte kartki: Michał Bajdur 41 – Hagai Goldenberg 41

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)