DSC_0402

W meczu 30 kolejki Nice 1 Ligi Pogoń Siedlce przegrała na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 1:2.

W porównaniu do spotkania z GKS Katowice w składzie Pogoni zaszły trzy zmiany. W miejsce Piotra Krawczyka, Marcina Paczkowskiego i Jakuba Szreka w wyjściowej jedenastce znaleźli się Marcin Burkhardt, Daniel Dybiec oraz Konrad Wrzesiński.

Już w pierwszej minucie zaatakowała Pogoń, ale strzał głową Arkadiusza Jędrycha poszybował obok bramki. A już 180 sekund później było 1:0 dla Pogoni. Prowadzenie biało-niebieskim bardzo ładnym uderzeniem lewą nogą dał Konrad Wrzesiński. W kolejnym fragmencie gry Znicz szukał okazji do wyrównania, jednak siedlczanie nie popełniali błędów w defensywie. W 26 minucie mogło być 2:0 dla przyjezdnych, ale po strzale Daniela Chyły z dużym szczęściem skutecznie interweniował Piotr Misztal. Przed przerwą swoich szans szukali jeszcze Dybiec i Michał Bajdur, jednak żadna z nich nie znalazła drogi do siatki. Po pierwszych 45 minutach Pogoń prowadziła 1:0.

Druga połowa również zaczęła się od ataków Pogoni, z tym że tym razem nie przyniosły one pożądanego efektu. W 62 minucie dogodną sytuację do wyrównania zmarnował Patryk Kubicki. W 70 minucie rzut karny za zagranie ręką podyktował sędzia Sebastian Jarzębak. Jedenastkę na gola zamienił Aleksander Jagiełło i było 1:1. Na kwadrans przed końcem Znicz powninien objąć prowadzenie, ale 100-procentowej sytuacji nie wykorzystał Adrian Paluchowski. W 82 minucie kontratak siedlczan strzałem minimalnie obok słupka kończył Grzegorz Tomasiewicz. Siedem minut później ręką w polu karnym zagrał Mateusz Żytko i sędzia ponownie podyktował rzut karny dla Znicza. Jagiełło po raz kolejny się nie pomylił i zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

W następnej kolejce Pogoń Siedlce w środę 17 maja o godzinie 18:30 przed własną publicznością podejmie Podbeskidzie Bielsko-Biała.

W Pogoni zagrał były zawodnik Znicza Arkadiusz Jędrych.