18362067_1595266523847545_1198494813_o

Pogoń Siedlce po raz drugi w sezonie przegrała z GKS Katowice. Ponownie 0:1.

Trener Marcin Broniszewski dokonał tylko jednej zmiany w wyjściowej jedenastce względem meczu ze Stomilem. Na prawej obronie Tomasza Lewandowskiego zastąpił młodzieżowiec Jakub Szrek.

Początek meczu nie ułożył się po myśli siedlczan. Ani Tomasz Wisio (głową), ani Mateusz Kamiński (piętą) nie byli w stanie zaskoczyć Rafała Misztala po centrach z rzutów rożnych. Już w 6 minucie błąd siedleckiej defensywy okazał się kosztowny w skutkach. Nieporadność obrońców wykorzystał Andreja Prokić, który celnie uderzył z kilku metrów.  Pogoniści odpowiedzieli mocno niecelnym uderzeniem Michała Bajdura. W 13 minucie Alan Czerwiński po raz drugi pokonał Misztala, ale chorągiewka sędziego asystenta powędrowała w górę. Gieksa nie ustawała w poszukiwaniach drugiej bramki. W 21 minucie Misztal efektownie obronił strzał Wisia z głowy. Przez dobre pół godziny biało-niebiescy nie potrafili ugrać sztycha. W 32 minucie Marcinowi Paczkowskiemu zabrakło celności przy uderzeniu z ponad 20 metrów. Pięć minut później powinno być 1:1. Piotr Krawczyk zgrał do Daniela Chyły, który z kilkunastu metrów posłał piłkę minimalnie obok prawego słupka. Na kilka chwil przed końcem pierwszej połowy Bajdur z rzutu wolnego sprawdził konstrukcję katowickiego muru. Była ona bez zarzutu.

Pogoń zaczęła drugą połowę w delikatnie odmienionym składzie. Na prawej pomocy Krawczyka zastąpił Konrad Wrzesiński. W 56 minucie goście z Katowic byli bliscy podwyższenia prowadzenia. Tomasz Foszmańczyk obsłużył Dawida Abramowicza, który minimalnie przestrzelił zza pola karnego. W 67 minucie swoimi umiejętnościami musiał ponownie wykazać się Misztal. Kapitan Pogoni kapitalnie obronił uderzenie Prokicia z głowy. Co ciekawe akcję gości zapoczątkował daleki wyrzut z autu Abramowicza. W 80 minucie Pogoń rozgrzała kibiców udaną akcją. W decydującym momencie Wrzesińskiemu zabrakło precyzji. Siedlczanie poczuli krew i nie ustawali w poszukiwaniu bramki na wagę remisu. W 86 minucie Sebastian Nowak z problemami sparował poza boisko piłkę uderzoną z rzutu wolnego przez Marcina Burkhardta. Pogoń mimo starań nie zdołała doprowadzić do wyrównania.

W piątek 12 maja o 19:30 Pogoń zagra w Pruszkowie ze Zniczem.