17820083_1550617348312463_1199535578_o

Pogoń Siedlce w zaległym meczu 23 kolejki poniosła dotkliwą porażkę z Olimpią Grudziądz.

Trener Marcin Broniszewski dokonał jednej zmiany jedenastce względem wygranego meczu w Bytowie. Do podstawowego składu powrócił Marcin Burkhardt, który wygryzł Łukasza Wójcika. Bury zajął miejsce w środku boiska, natomiast Daniel Chyła powrócił na lewy bok obrony. W kadrze Olimpii zabrakło katów Pogoni z dwóch ostatnich konfrontacji – Brazylijczyka Nildo oraz Marcina Kaczmarka. Brak tych piłkarzy w niczym jednak  nie przeszkodził Olimpii.

Pogoń zaczęła najgorzej jak mogła. Już w 3 minucie goście wywalczyli rzut wolny, który na bramkę pięknym uderzeniem zamienił Jakub Łukowski. Chwilę później było już 2:0 dla Olimpii. Młodzieżowiec wypożyczony z Wisły Płock pokusił się o uderzenie sprzed pola karnego, które ku rozpaczy siedlczan okazało się celne. Pogoń niespodziewanie szybko wylądowała na deskach, ale miała wystarczająco wiele czasu na odrobienie strat. Około 15 minuty akcje biało-niebieskich zaczęły się zazębiać. W 22 minucie groźne uderzenie zza pola karnego oddał Grzegorz Tomasiewicz, jednak Jakub Wrąbel końcami palców odbił piłkę na rzut rożny. Niedługo później o uderzenie z dystansu pokusił się Michał Bajdur. Futbolówka przeszła obok bramki Olimpii. Przed upływem pół godziny gry Pogoń straciła kolejną bramkę. Karol Angielski popisał się technicznym uderzeniem z 18 metrów, a Misztal po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. Napastnik Olimpii poszedł w ślady Łukowskiego i błyskawicznie postarał się o dublet, wykorzystując sytuację sam na sam z Misztalem. W końcówce pierwszej połowy szans na zdobycie honorowej bramki dla Pogoni nie wykorzystali Bajdur oraz Dariusz Zjawiński. W oby sytuacjach górą był Wrąbel. Do przerwy było 4:0 dla Olimpii…

Na drugą połowę na plac boju został posłany Eusébio Bancessi. Jedna zmiana personalna pomogła, ale nie uleczyła wszystkich bolączek Pogoni. W 49 minucie powinno być 5:0, ale Misztal do spółki z Arkadiuszem Jędrychem uratowali siedlczan. Chwilę później przebojową akcję bez skutecznej finalizacji zaliczył Eusébio Bancessi. Gwinejczyk był aktywny od pierwszej minuty na boisku. Efektem było jego trafienie z głowy w 63 minucie po centrze innego rezerwowego z rzutu rożnego, Roberta Janickiego. Chwilę później powinno być 2:4. Eusébio Bancessi zacentrował z prawej flanki, a Zjawiński nie zdołał pokonać Wrąbla uderzeniem z głowy z kilku metrów. Na kwadrans przed końcem po efektownej akcji Eusébio Bancessiego, najpierw Mateusz Żytko nie znalazł sposobu na pokonanie Wrąbla, a następnie Damian Świerblewski przestrzelił. W 81 minucie Tomasiewicz uderzył w środek bramki, a tam na piłkę czekał golkiper Olimpii. Na nic więcej tego dnia Pogoni nie było stać.

W Pogoni zagrał Tomasz Lewandowski, który w przeszłości występował w Olimpii Grudziądz.

W niedzielę 9 kwietnia o 16:00 Pogoń podejmie Wigry Suwałki.