36

W meczu 24 kolejki Nice 1 Ligi Pogoń Siedlce wygrała na wyjeździe z Drutex-Bytovią Bytów 3:1. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Mateusz ŻytkoGrzegorz Tomasiewicz oraz Eusébio Bancessi.

Do składu Pogoni po pauzie za kartki wrócił Tomasz Lewandowski, z kolei na placu gry zabrakło kontuzjowanego Marcina Burkhardta.

Pierwsze minuty spotkania nie obfitowały w sytuacje podbramkowe, Gospodarze największe zagrożenie sprawiali po stałych fragmentach gry i to właśnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego padł pierwszy gol w meczu. W 27 minucie futbolówkę w pole karne zacentrował Jakub Wilk, a tam akcję skutecznie zamknął Alen Ploj. Po stracie bramki siedlczanie próbowali przejąć inicjatywę i szybko odrobić starty. Drutex-Bytovia nie pozwoliła jednak Pogonistom rozwinąć skrzydeł i do przerwy było 1:0.

Od początku drugiej połowy oraz gry nie uległ zmianie. W 53 minucie piłkę do siatki posłał Mateusz Klichowicz, ale w momencie strzału znajdował się na pozycji spalonej. Pogoń okazji do wyrównania szukała głównie po strzałach z dystansu, jednak żadna z prób nie zakończyła się powodzeniem. Gospodarze w drugich 45 minutach grali bardzo dojrzale i długo bronili korzystnego rezultatu. W 80 minucie w polu karnym faulowany był wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Eusébio Bancessi. Rzut karny na gola zamienił niezawodny Mateusz Żytko. Po tym trafieniu Pogoń poszła za ciosem i w 84 minucie po bardzo dobrym i precyzyjnym uderzeniu Grzegorza Tomasiewicza objęła prowadzenie. Po tym ciosie gospodarze już się nie podnieśli. Co więcej, w doliczonym czasie czerwoną kartką za uderzenie rywala ukarany został Omar Monterde. W 94 minucie Pogoniści podwyższyli wynik. Kontratak skutecznym strzałem do pustej bramki wykończył Eusébio. Podopieczni Marcina Broniszewskiego zainkasowali bezcenny komplet punktów.

W środę 5 kwietnia o godzinie 18:30 Pogoń Siedlce przed własną publicznością rozegra zaległe spotkanie 23 kolejki Nice 1 Ligi, a rywalem biało-niebieskich będzie Olimpia Grudziądz.

24 kolejka

I liga

Drutex-Bytovia Bytów – Pogoń Siedlce 1:3 (1:0)

Bramki: Alen Ploj 27 – Mateusz Żytko 80 (z rzutu karnego), Grzegorz Tomasiewicz 84, Eusébio Bancessi 90+6

Drutex-Bytovia: 87. Gerard Bieszczad – 22. Wojciech Wilczyński, 5. Krzysztof Bąk, 3. Łukasz Wróbel (58, 26. Martin Cseh), 17. Jakub Wilk – 10. Jakub Bąk, 55. Fran Gonzalez, 27. Jakub Serafin, 28. Kamil Wacławczyk (68, 6. Michał Rzuchowski), 14. Mateusz Klichowicz – 9. Alen Ploj (82, 7. Omar Monterde)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Tomasz Lewandowski, 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 16. Łukasz Wójcik (68, 20. Piotr Krawczyk) – 93. Konrad Wrzesiński (90+4, 6. Marcin Paczkowski), 23. Piotr Mroziński, 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur (78, 17. Eusébio Bancessi) – 9. Dariusz Zjawiński

Żółte kartki: Kamil Wacławczyk 32, Jakub Bąk 63, Jakub Wilk 73, Mateusz Klichowicz 79

Czerwona kartka: Omar Monterde 90+2

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)