DSC_0470

Zespół rezerw siedleckiej Pogoni przegrał w Grodzisku Mazowieckim z liderem rozgrywek, miejscową Pogonią aż 1:7. Honorowego gola zdobył w drugiej połowie Michał Panufnik.

Trener Marcin Tomaszewski w konfrontacji ze spadkowiczem z III ligi mógł skorzystać z młodzieżowców trenujących na co dzień z I-ligowcami oraz z doświadczonego Daniela Dybca.

Nie popisali się siedlczanie w spotkaniu z liderem rozgrywek. Już na początku meczu dwa szybkie gole autorstwa Michała Strzałkowskiego podcięły skrzydła biało-niebieskim, którzy nie potrafili przeciwstawić się wyżej notowanemu rywalowi. Po zmianie stron gospodarze rozstrzelali się na dobre, a Dawid Boruc jeszcze pięciokrotnie sięgał do siatki, by wyjąć z niej futbolówkę. Honorową bramkę dla siedlczan zdobył w 60 minucie Michał Panufnik, kiedy to wykorzystał dośrodkowanie Patryka Ciulaka z rzutu rożnego i głową pokonał Jana Balawejdera.

W zespole rezerw Pogoni Siedlce wystąpił były zawodnik Pogoni Grodzisk Mazowiecki – Michał Panufnik.

Następne spotkanie rezerwy Pogoni ponownie rozegrają na wyjeździe. W sobotę 8 kwietnia o 16:00 zmierzą się z innym spadkowiczem z III ligi – Błękitnymi Raciąż.

IV liga

24 kolejka

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Pogoń II Siedlce 7:1 (2:0)

Bramki: Michał Strzałkowski 11, 15, Kamil Kamiński 53, Damian Jaroń 56 (k), Michał Stasz 65, Damian Kosiorek 80, Paweł Łydkowski 89 (s) – Michał Panufnik 60

Pogoń: Jan Balawejder – Andrzej Krajewski, Paweł Czarnecki, Sebastian Małkowski, Michał Żółtowski – Kamil Kamiński (72 Maciej Pietraszek), George Enow, Jakub Kołaczek (77 Sebastian Szewczyk), Maciej Wilanowski (65 Damian Kosiorek), Damian Jaroń – Michał Strzałkowski (59 Michał Stasz)

Pogoń II: 69. Dawid Boruc – 5. Sebastian Krawczyk, 3. Michał Panufnik, 15. Paweł Łydkowski, 23. Piotr Ceranka (60, 98. Patryk Ciulak) – 25. Paweł Wasiluk, 7. Daniel Dybiec, 17. Dominik Barciak (80, 18. Patryk Skrzypek), 26. Bartosz Karczmarek (46, 14. Rafał Zin), 8. Bartosz Szostek (70, 13. Dominik Krupa) – 99. Piotr Kurbiel

Żółte kartki dla Pogoni II: Piotr Ceranka, Bartosz Szostek

Sędzia: Paweł Rupniewski (Warszawa)