15205691_1361758080531725_273502452_o

W ostatnim ligowym meczu w 2016 roku Pogoń Siedlce przegrała u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 0:2.

W jedenastce Pogoni w porównaniu do środowego starcia ze Stalą Mielec nie zaszła żadna zmiana.

Pogoń mogła rozpocząć mecz w wymarzony sposób, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale Arkadiusza Jędrycha skutecznie interweniował Jakub Szumski. Co nie udało się siedlczanom, udało się przyjezdnym. Na sześć minut przed przerwą Jakub Wilk zacentrował w pole karne, a tam do futbolówki doszedł Arkadiusz Najemski, który strzałem przy słupku dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W drugiej części gry Pogoń przejęła inicjatywę, jednak bardzo dobrze w defensywie spisywali się piłkarze z Sosnowca. Najbliżej szczęścia był Daniel Gołębiewski, ale w dogodnej okazji przeniósł on futbolówkę ponad poprzeczką. W końcówce Pogoń rzuciła wszystkie siły do ataku, co skrzętnie wykorzystało Zagłębie. W 90 minucie kontratak gości uderzeniem pod poprzeczkę wykończył Tomasz Nowak, ustalając wynik meczu na 2:0.

Przed Pogonią przerwa zimowa. Podopieczni Dariusza Banasika spędzą ją na czwartej pozycji. Rozgrywki zostaną wznowione w pierwszy weekend marca.